29.09.20

Komorný koncert vo filharmónii sa presúva

Foto: Jaroslav Ľaš

Štátna filharmónia Košice uvedie ešte jeden koncert pred nútenou pauzou. Na základe avizovaného sprísňovania opatrení sa rozhodli odohrať komorný koncert MYSLIVEČEK – BRITTEN – SCHUBERT v skoršom termíne, a to v stredu 30. septembra, v zmenenom čase o 19.30 hod. v Dome umenia. Šéfdirigent ŠfK Zbyněk Müller, ako aj členovia orchestra sú pripravení hrať naživo a pre ľudí. 

V koncerte Mysliveček – Britten – Schubert sa dramaturgicky zišli tri krásne diela známych i menej známych autorov. V prvej časti budete počuť zvlášť dychový orchester, po ňom sláčiky, aby na záver zasadol na pódiu malý symfonický orchester. 

reklamná správa

Svetové novinky v Koshi sushi!

Prinášame do Košíc svetové novinky ázijskej kuchyne v tej najvyššej kvalite. Sushi, poke, curry, ram

Zistite viac
 

Keď spomienky ožívajú

Mohlo by sa zdať, že pre šéfdirigenta ŠfK Zbyněka Müllera, navyknutého na veľké orchestrálne teleso, bude spolupráca na komorných projektoch zvláštna. Avšak významnú časť svojho profesionálneho života strávil ako sólo hobojista v Pražskej komornej filharmónii.

„Kedykoľvek sa z orchestra symfonického stáva orchester komorný, moje spomienky opäť ožijú a stanú sa mi inšpiráciou k práci, ktorú väčšina muzikantov miluje, ale pri štúdiu symfonického repertoáru na ňu často nedôjde – k detailnej práci na frázovaní, na spôsobe hrania a vôbec k ansámblovej hre. Komorná hra v rámci symfonického orchestra tiež dokáže veľmi prirodzeným spôsobom prebudiť v hráčoch zdravú aktivitu a rozvíja ich schopnosti,“ povedal.

Dodáva, že tohtoročné covidové nepríjemnosti môžu využiť aspoň na niečo dobré a podľa doterajšieho záujmu o ich koncerty sa dá usudzovať, že to tak vnímajú aj poslucháči. „Vážim si to a vnímam ako veľkú podporu,“ prezradil šéfdirigent ŠfK Zbyněk Müller.

Pokračovanie článku je na ďalšej strane. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím