28.11.20

Koncerty vo filharmónii budú v decembri naživo aj online

Foto: šfk

Už začiatkom decembra sa priaznivci a abonenti Štátnej filharmónie Košice (ŠfK) môžu vrátiť do Domu umenia a vychutnať si koncerty vznešenej hudby naživo. Tri decembrové podujatia sú nastavené tak, aby sa odohrali najprv s prítomnosťou návštevníkov, a o týždeň na to budú dostupné v podobe streamu.

 „Sme veľmi radi, že otvoríme koncertnú sálu Domu umenia pre verejnosť – našich milých poslucháčov. Bez nich to bolo najťažšie najmä pre členov orchestra. Na streamovaných koncertoch im veľmi chýbala bezprostredná spätná väzba a potlesk publika. Mimoriadne si vážime povzbudivé reakcie na naše online aktivity, avšak živé umenie s poslucháčmi je to, čo nás najviac motivuje v našom ušľachtilom povolaní,” uviedla Lucia Potokárová, riaditeľka ŠfK.

reklamná správa
 

Vianočné koncerty

Na prvý zo série živých koncertov pozýva ŠfK už 3. decembra 2020 o 19.00 hod. Na pódiu sa s filharmonikmi „stretnú” sólisti Košičania Marek a Peter Zwiebelovci (husle a viola), šéfdirigent Zbyněk Müller a skladatelia MENDELSSOHN – BRUCH – LISZT. Následne sa koncert streamuje 10. decembra na facebookových stránkach. 

Peter Zwiebel (husle a viola). Foto: šfk
Peter Zwiebel (husle a viola). Foto: šfk

Návštevníkov isto poteší, že ŠfK nachystala aj vianočné koncerty. Zaujímavosťou je, že v úlohe sólistu – hobojistu, sa netradične predstaví šéfdirigent Zbyněk Müller spolu s Ivetou Bachmannovou.

Umelkyňa pochádza z Košíc a od roku 2003 pôsobí v Deutsche Oper Berlin na poste sólovej hráčky na anglický roh a hoboj. Orchester povedie dirigent Maroš Potokár, pravidelným návštevníkom koncertov možno viac známy ako koncertný majster košických filharmonikov. 

Šéfdirigent Zbyněk Müller.  Foto: šfk
Šéfdirigent Zbyněk Müller. Foto: šfk

Túto nevšednú výmenu úloh si budú môcť poslucháči vychutnať 18. decembra a 20. decembra naživo v Dome umenia, a potom online na Prvý sviatok vianočný 25. decembra v pohodlí svojho domova. V programe nebude chýbať čarokrásna Suita z baletu Luskáčik od Čajkovského.

Aj Novoročný koncert pripravuje košická filharmónia podobným spôsobom, aby potešila návštevníkov v sále, ale aj tých, ktorí sa aktuálne cítia lepšie doma. Viac info čoskoro.

reklamná správa
 

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím