28.03.17

Košičania si robia v šou Zem spieva výborné meno, objavil sa aj "rusínsky Gott"

V šou RTVS Zem spieva majú možnosť ľudové súbory prezentovať to najlepšie zo svojej tvorby. 

Súbory z košického regiónu sa nielen nestratili, dokonca sa medzi prvými piatimi finalistami objavili až dvaja súťažiaci. Prvý z nich, Štefan Štec, je zároveň horúcim favoritom na celkové prvenstvo, získal dokonca označenie "rusínky Karel Gott". Rodák z Košíc má podľa slov choreografa Jána Ďurovčíka v hlase niečo "nadpozemské, závan božského, ktorý dostane len málokto". 

Druhým finalistom z Košického kraja je detský spevácky súbor Šafolka, pôsobiaci v obci Smižany. Čisto dievčenský súbor ohromil porotu a emotívnou baladou o stretnutí dievky s diablom si postup jednoznačne zaslúžili.

Za bránami finále zostal košický súbor Hornád a Košičan Michal Noga. Zoskupenie Hornád síce podalo vynikajúci výkon, no v silnej konkurencii to jednoducho nestačilo. Napriek tomu si tento súbor zaslúžil obdiv a získal si mnoho nových fanúšikov. Michal Noga sa taktiež za svoje vystúpenie nemusí vôbec hanbiť a účasť oboch účinkujúcich v najlepšej dvadsiatke je sama o sebe veľkým úspechom.

foto: repro Youtube

Čítajte viac: Kultura

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím