14.12.16

Kostymérka vystavuje zbierku viktoriánskych bábik

Foto: Veronika Janušková

Svoju prvú bábiku má dodnes. Sprevádza ju na cestách a pripomína jej detstvo. Miluje viktoriánske obdobie, dlhé šaty s vlečkami, rukávniky i princov na koni. Rada sa necháva unášať do čias minulých prostredníctvom romantických kníh, intenzívne prežíva tragédie i lásky hlavných hrdiniek. Vo Verejnej knižnici Jána Bocatia vystavuje v týchto dňoch kostymérka Zlatica Hudáková svoju zbierku bábik, ktoré predstavujú postavy z viktoriánskych románov. Nechýbajú medzi nimi legendárna Anna Kareninová, Jana Eyrová či madam Bovaryová.

Janka Fedorová
Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: vystava vkjb

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím