21.02.21

Kultúra: Warholovo múzeum začína 30. rok svojej existencie online projektmi

FOTO: TASR

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola (MMUAW) v Medzilaborciach začína 30. rok svojej existencie online projektmi, z ktorých niektoré majú i medzinárodný charakter. Ako TASR informoval riaditeľ múzea Martin Cubjak, MMUAW chce byť počas svojej uzávery a platnosti protipandemických opatrení "ešte viac otvorené".

reklamná správa

Svetové novinky v Koshi sushi!

Prinášame do Košíc svetové novinky ázijskej kuchyne v tej najvyššej kvalite. Sushi, poke, curry, ram

Zistite viac

"Cieľom je byť bližšie k návštevníkovi, či už reálnemu alebo virtuálnemu, komunikovať s ním počas jeho návštevy múzea, či už reálnej alebo virtuálnej, a vytvoriť v múzeu priateľskú a kreatívnu atmosféru, akúsi časť Warholovej Factory 2.0," priblížil Cubjak. Múzeum tak chce počas marca spustiť nové online edukačno-propagačné formáty na dennej a týždennej báze, prostredníctvom ktorých bližšie predstaví ľudí a atmosféru legendárnej Warholovej Silver Factory.

V pláne je tiež pravidelné zverejňovanie zaujímavostí z histórie a činnosti múzea či zaujímavostí zo sveta umenia vo forme krátkych obsahov. "Formát '15 minút slávy' bude zase live experimentom, ktorý na 15 minút raz týždenne vpustí virtuálneho návštevníka do prázdnych expozícií, ktoré bude môcť sledovať v reálnom čase stále aj s nejakým prekvapením či bonusom," doplnil Cubjak s tým, že tieto formáty budú dostupné na sociálnych sieťach múzea.

reklamná správa

Spomedzi online aktivít múzea s medzinárodným presahom spomenul Cubjak niekoľkomesačnú online spoluprácu s Veľvyslanectvom SR vo Washingtone, ktorej zámerom je prostredníctvom komunikačno-edukačnej kampane o osobe Andyho Warhola a jeho pôvode prispieť k zvyšovaniu povedomia americkej verejnosti o Slovensku, jeho kultúre a kreatívnom potenciáli. Kultúrno-prezentačný projekt má názov #KnowYourWarhol. Cubjak tiež bude činnosť múzea prezentovať na konferencii na pôde University of Pittsburgh, či na online akcii Šanghaj Forum 2021. Jedným z výsledkov medzinárodnej spolupráce múzea je i zapožičanie niekoľkých diel Andyho Warhola do rezidencie veľvyslankyne USA na Slovensku.

(TASR)

 

reklamná správa

 

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

 

Čítajte viac: muzeum

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím