25.03.20

Obľúbený filmový sviatok Art Film Fest sa v plánovanom termíne neuskutoční

foto: Iveta Vaculová

Medzinárodný filmový festival Art Film Fest čaká tento rok 28. ročník. V Košiciach sa mal podľa pôvodného plánu uskutočniť od 19. do 27. júna. Podobne, ako množstvo ďalších verejných podujatí, aj najväčší slovenský filmový festival čaká odklad. Organizátori oznámili, že v plánovanom termíne sa neuskutoční.

Informoval o tom PR manažér festivalu Peter Gašparík.

Presun v kalendári mimoriadne mrzí umeleckého riaditeľa festivalu Petra Nágela, keďže júnový termín je pre podujatie tradičný.

„Snažíme sa však byť zodpovednými voči našim návštevníkom a návštevníčkam, ale aj voči verejnosti. Hoci veríme, že pandémia nového koronavírusu bude v druhej polovici júna výrazne na ústupe, rozhodli sme sa neriskovať zdravie festivalového publika a pokúsiť sa nájsť neskorší termín,“ priblížil aktuálny stav s tým, že organizátori v spolupráci s košickými partnermi v týchto dňoch hľadajú vhodné obdobie, keď by sa festival mohol konať.

„Len čo nám to situácia umožní a budeme vedieť viac, zverejníme nový dátum konania 28. ročníka,“ uzavrel.

reklamná správa
 

(TASR) 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím