Rozlúčka s Leopoldom Horovitzom
Päť mesiacov si mohli záujemcovia o výtvarné umenie vychutnávať výstavu diel košického rodáka Leopolda Horovitza vo Východoslovenskom múzeu (VSM). Prišiel však čas rozlúčiť sa.
Výstava Leopold Horovitz – Stratený/Nájdený spoluorganizovala Slovenská národná galéria v Bratislave a slávnostne ju otvorili 16. novembra 2017. Túto sobotu a nedeľu v čase od 15. do 17. hodiny ju budete mať možnosť vidieť poslednýkrát a zadarmo.
[ad][/ad]„Pri tejto príležitosti sme sa rozhodli poodhaliť ‚múzejnú kuchyňu‘ plnú faktov, kuriozít a pikošiek s ľuďmi, ktorí pracovali na príprave a realizácii výstavy, katalógu a sprievodných podujatí počas trvania výstavy. Tešiť sa môžete na autorku a kurátorku výstavy Janu Švanterovú (na snímke) zo Slovenskej národnej galérie v Bratislave, riaditeľa Východoslovenského múzea v Košiciach Roberta Polláka, autorov jednotlivých medailónov v katalógu, reštaurátorov z múzea, múzejnú pedagogičku a ďalších,“ povedala Katarína Ščerbanovská, múzejná pedagogička VSM z propagačného oddelenia múzea.
[article slug=”excelentny-maliar-leopold-horovitz-sa-vracia-domov”][/article]Čítajte aj:
- Maliar „stratený“ vo svete na rodné Košice nikdy nezabudol
- Košice čaká jedinečná výtvarná udalosť – návrat „strateného“
- Skvelé! Výstavu Leopolda Horovitza treba vidieť
- Pozvánka slávneho maliara
- Vstup na výstavu Leopolda Horovitza museli obmedziť
- Narodeniny majstra Horovitza oslávili komorným koncertom
Odporúčané články
Ministerstvo kultúry pod vedením Martiny Šimkovičovej predstavilo projekt novej hudobnej úpravy slovenskej štátnej hymny, ktorá vznikla pod taktovkou známeho skladateľa, dirigenta a basgitaristu Oskara Rózsu. Hoci sa podstata hymny nemenila, upravený aranžmán a nová nahrávka budú stáť celkovo 46 500 eur.
Mestská časť Košice-Staré Mesto oficiálne vyhlásila 5. ročník výtvarnej súťaže Cena Vojtecha Löfflera, ktorá sa tradične teší veľkej obľube medzi amatérskymi výtvarníkmi všetkých vekových skupín.