02.09.20

Štátna filharmónia Košice pozýva na komorné koncerty

foto: Štátna filharmónia Košice

Hudobníci Štátnej filharmónie Košice (ŠfK) sa predstavia poslucháčom v sérii nadchádzajúcich deviatich koncertov Hráme komorne, a to ešte pred otvorením novej sezóny počas septembra a októbra. V menších zostavách vystúpia aj s ohľadom na súčasnú pandémiu nového koronavírusu.

Tri z koncertov budú pod vedením dirigentov, českého hosťa Roberta Jindru a šéfdirigenta ŠfK Zbyňka Müllera.

reklamná správa
 

Už tento štvrtok

Dramaturgická línia predstaví jednotlivo dychovú a sláčikovú zložku orchestra, ktoré sa na záver spoja v menšie symfonické teleso. Úvodný koncert sa uskutoční v dome umenia vo štvrtok (3. 9.), pričom zaznejú diela Charlesa Gounoda, Dmitrija Šostakoviča a Richarda Wagnera. Séria koncertov vyvrcholí 15. októbra.

„V meste a regióne dlhodobo vnímame absenciu produkcie komornej hudby. Formát pravidelných komorných koncertov, ktorý sme odštartovali v júni, systematicky vyplní prázdne miesto v kultúrnom živote Košíc. Prínosom je aj motivácia hráčov ŠfK k hre v komorných telesách. Z dlhodobého hľadiska táto prax prinesie zvyšovanie interpretačnej úrovne jednotlivcov, a tým aj orchestrálneho telesa ako celku,“ priblížila manažérka koncertnej prevádzky ŠfK Jana Šargová.

Vybrané koncerty sú v ponuke aj vo forme verejných generálok.

Podľa riaditeľky ŠfK Lucie Potokárovej tieto koncerty prinášajú okrem samotného komorného repertoáru aj veľký priestor na využitie sólistického potenciálu kľúčových členov orchestra.

„Teší ma, že sme mali priestor zostaviť dramaturgickú koncepciu dohromady až deviatich takýchto koncertov bez nutnosti angažovania akéhokoľvek hosťujúceho umelca,“ konštatovala.

reklamná správa

Pokračovanie článku je na ďalšej strane. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím