20.04.18

Ukrajinské moderné umenie prilákalo Košičanov

Foto: Veronika Janušková

Pestré farby, chute i zážitky prinášajú tohtoročné Dni Ukrajiny v Košiciach. V rámci cezhraničného podujatia sa dnes v Kulturparku konali Dni Užhorodu pri príležitosti 25. výročia podpísania dohody o spolupráci medzi Košicami a centrom Zakarpatskej oblasti. Návštevníkom sa dnes sprístupnili aj výtvarné diela z užhorodskej Iľko Galérie, ktorá je centrom ukrajinského moderného umenia. 

Dni Ukrajiny slávnostne odštartovali vo štvrtok 19. apríla. Pokračovať budú až do 26. apríla, kedy sa cezhraničný projekt zakončí galakoncertom.


Foto: Veronika Janušková 

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac

Čítajte viac: kultura

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím