08.12.18

Večer patril kultúre národnostných menšín

foto: Veronika Janušková

Historická radnica spojila tradície a zvyky rôznych národností, ktoré žijú v Košiciach. Konal sa tam už XXI. večer kultúry národnostných menšín.

Podujatie je usporiadané pri príležitosti Medzinárodného dňa ľudských práv a slobôd. Pripravili ho Klub Národnostných Menšín a Pamätná Izba Sándora Máraiho v spolupráci s Komisiou národnostných menšín pri Mestskom zastupiteľstve.

reklamná správa

ŠKODA Scala už v predaji!

Objednajte sa na testovaciu jazdu na vozidle ŠKODA Scala v Moris Slovakia na Alejovej 4 v Košiciach.

Zistite viac

Do pestrého programu hudby, tanca a spevu prispeli už tradične miestni predstavitelia národností v meste a z okolia, spevácky súbor Nachtigall Karpatskonemeckého spolku, mužská spevácka skupina Poľana Zväzu Rusínov a Ukrajincov SR, Detský súbor Bidovčatá Rómskej komunity z Bidoviec, študentka Školy úžitkového výtvarníctva Monika Čopáková za Poľský klub, speváčka Dominika Novotná za Rusínsku obrodu, herečka Divadla Thália Színház Dégner Lilla  za Maďarskú komunitu, spevácky súbor Družba Zväzu rusov Košice a speváčky Lucia Kysilková a Ingrid Kičurová, klaviristka Zuzana Žegleňová a recitátorka Nina Drutárovská z Českého spolku.

Zahraničným hosťom tohtoročného večera bol tanečný súbor Biljana z maďarského Karcagu, ktorý je zástupca Bulharskej menšiny v Maďarsku.

foto: Veronika Janušková

reklamná správa

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím