13.12.19

Vianoce v Štátnej filharmónii

foto: archív šfk

Obľúbené Vianočné koncerty Štátnej filharmónie Košice (ŠfK) sú jedinečnou príležitosťou vychutnať si čarovnú atmosféru najkrajších sviatkov v roku pri krásnych známych i menej známych vianočných melódiách. Tento rok sú v ponuke štyri pútavé koncerty.

Sériu Vianočných koncertov začínajú košickí filharmonici už túto nedeľu, 15. decembra. 

reklamná správa

Svetové novinky v Koshi sushi!

Prinášame do Košíc svetové novinky ázijskej kuchyne v tej najvyššej kvalite. Sushi, poke, curry, ram

Zistite viac

Pre rodiny s deťmi

Nedeľný koncert je originálnym hudobno-slovným projektom v réžii Gabriela Rovňáka. Určený je rodinám s deťmi, jeho cieľom je prilákať do filharmónie všetky generácie poslucháčov. Tí si pri atmosfére vianočného stromčeka okrem kolied vypočujú aj Vianočný festival a Jazdu saní L. Andersona, či známe Adeste fideles J. F. Wadeho. Lákavá dramaturgia predstaví nielen veľký symfonický orchester ŠfK, ale aj detský zbor Opery Štátneho divadla Košice, ktorý vedie Lukáš Kozubík. Sólistkou poobedňajšieho koncertu filharmónie bude Adriana Banásová.

Renomovaní sólisti

Pozvanie účinkovať na večerných Vianočných koncertoch ŠfK prijali štyria renomovaní operní sólisti – Adriana Kohútková, Alena Kropáčková, Ľudovít Ludha a Peter Mikuláš. Košickému publiku sa predstavia v dvoch omšiach, radostnej Messa di Gloria G. Donizettiho, v ktorej spoluúčinkuje zbor Collegium technicum (20. 12.), a nemôže chýbať obľúbená Česká mše vánoční J. J. Rybu, na ktorej sa každoročne podieľa Košický spevácky zbor učiteľov (21. a 22. 12.).

S vianočnou atmosférou sa spájajú nielen koledy a omše, ale aj mnohé koncertné diela. Jedným z nich je vianočné concerto grosso barokového skladateľa F. O. Manfrediniho, ktoré zaznie v úvode všetkých vianočných večerov filharmónie. Okrem operných spevákov sa na týchto obľúbených koncertoch má možnosť zaskvieť aj fagotistka Michaela Špačková, ktorá s orchestrom ŠfK zahrá Vivaldiho pôvabný Koncert pre fagot a orchester g mol venovaný grófovi Morzinovi.

Ponáhľajte sa, záujem je veľký
Pre veľký záujem sú na všetky Vianočné koncerty Štátnej filharmónie Košice v predaji už len posledné miesta, tzv. prístavky, o ktorých je potrebné sa informovať priamo v pokladnici filharmónie.

 

Vianočný koncert pre rodiny
15. december, 15.00, Dom umenia Štátna filharmónia Košice
Gabriel Rovňák, dirigent, moderátor
Adriana Banásová, soprán
Detské operné štúdio Štátneho divadla Košice
Lukás Kozubík, zbormajster

Program:
L. Anderson: Christmas Festival
J. S. Bach: Suita č. 3 D Dur, BWV 1068, II. Air
L. Mozart: Die Musikalische Schlittenfahrt - II. Schlittenfahrt
A. Adam: Cantique de Noël,
L. Anderson: Jazda saní
J. F. Wade: Adeste fideles
J. Pierpont: Jingle bells
Slovenské koledy (arr. Z. Macháček)

 

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím