04.12.17

Vianočná knižka v knižnici

zdroj: Knižnica pre mládež mesta Košice

Knižnica pre mládež mesta Košice otvorila v pondelok tradičnú Vianočnú knižku. Ide o cyklus motivačných a zábavných podujatí pre deti a mládež.

Riaditeľka knižnice Iveta Hurná, povedala, že podujatie sa každý rok venuje všetkým vekovým kategóriám mladého čitateľa. „Opäť sme v predvianočnom čase pripravili veselé a zábavné podujatia vo všetkých našich pobočkách, ktoré deťom navyše spestria i naši vianoční hostia. Nezabudli sme ani na deti v detskej nemocnici. Tam prebiehajú čítania na detskej onkológii a v herni pre hospitalizované detičky. No a nevynecháme ani vianočný stolnotenisový turnaj, Knihovníci verzus Domko, v domove sociálnych služieb a rovnako celoslovenskú aktivitu na podporu čítania Celé Slovensko číta deťom aj na Mikuláša,“ vysvetlila Hurná.

Novinkou tvorivé dielne

Pre deti je v knižnici pripravený aj bohatý program. „Novinkou budú tvorivé divadelné dielne inšpirované literárnym dielom a životopisným predstavením venovaným Božene Slančíkovej Timrave - Zlaté vajco B.S.T., ktoré sú zamerané na dramatizáciu, réžiu a javiskovú reč. Povedú ich Katarína Šafaříková, Margit Garajski a Silvester Lavrík,“ povedala Viera Ristvejová z Knižnice pre mládež mesta Košice.

reklamná správa

December v knižnici sa bude niesť i v duchu praktických odporúčaní, ako vybrať naozaj vhodnú a kvalitnú detskú literatúru nielen pod vianočný stromček. „Aj tento rok sme v spolupráci s odborníkmi so širokým prehľadom v knižných novinkách pripravili náš katalóg Vianočná knižka sa otvára - Najlepšie detské knihy 2017, ktorý funguje ako osvedčená pomôcka pri kúpe detskej knihy. Je vhodný nielen pre rodičov a pedagógov, ale aj pre samotné deti či mládež, ktorá si už knihy chce vyberať sama,“ priblížila Ristvejová. 

(TASR, JH) 
 

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím