Začal sa cestovateľský festival, ponúkne päť prezentácií
Cestovateľský festival Cestou necestou počas dvoch dní ponúkne v Košiciach päť prezentácií z Grónska, Bhutánu, Himalájí, Malajzie a Indonézie.
Ako pre TASR uviedol jeho zakladateľ a predseda predstavenstva OZ Cestou necestou Michal Knitl, cieľom je inšpirovať ľudí k cestovaniu.
Jeseň s festivalom v 16 mestách na Slovensku sa začala 9. októbra v Nitre a skončí sa 27. novembra v Pezinku. „Prezentácie majú bežní ľudia i keď ich zážitky sú často ako z iného sveta,“ povedal Knitl s tým, že hovoriť bude o svojich zážitkoch z poslednej expedície do základného tábora K2.
[ad][/ad]V Košiciach sa počas dvoch dní predstavia aj Mária Gyoriová, Paula a Jany Pastirčákovci a Micha Mydlová. „Cestovateľskými festivalmi a prezentáciami inšpirujeme ľudí k cestovaniu na všetky svetové strany a spoznávaniu nepoznaného. Od založenia sme usporiadali viac ako 200 podujatí s vyše 1300 cestovateľskými prezentáciami a filmami pre viac ako 33.000 návštevníkov. Prvý festival bol v marci 2013. Keďže je o podujatia záujem, robíme ich častejšie. Minulé roky sme zorganizovali 60 podujatí ročne v 16 mestách Slovenska,“ uviedol.
Tradičným vyvrcholením festivalu je trojdňové podujatie s 37 prezentáciami z celého sveta, ktoré sa uskutoční 9. až 11. novembra v Bratislave. „Po prvý raz budeme hostiť aj zahraničných cestovateľov z Fínska, Uzbekistanu, Maďarska či festival Ozvěny z Ostravy,“ dodal. Dvojdňový festival sa začal v pondelok večer v Tabačke Kulturfabrik.
(TASR)
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Mestská časť Košice-Staré Mesto oficiálne vyhlásila 5. ročník výtvarnej súťaže Cena Vojtecha Löfflera, ktorá sa tradične teší veľkej obľube medzi amatérskymi výtvarníkmi všetkých vekových skupín.
Ministerstvo kultúry pod vedením Martiny Šimkovičovej predstavilo projekt novej hudobnej úpravy slovenskej štátnej hymny, ktorá vznikla pod taktovkou známeho skladateľa, dirigenta a basgitaristu Oskara Rózsu. Hoci sa podstata hymny nemenila, upravený aranžmán a nová nahrávka budú stáť celkovo 46 500 eur.