28.06.18

Zuzana Virághová - maliarka s romantickou dušou

Foto: Veronika Janušková

Pripomenutie diela významnej insitnej maliarky Zuzany Virághovej si dala za cieľ výstava, ktorá sa vernisážou začala dnes v Múzeu Vojtecha Löfflera na Alžbetinej ulici v Košiciach.

Nie náhodou dali organizátori výstave názov Povesť o Izre - Zuzana Virághová. Práve jazero Izra pri Košiciach totiž malo významné miesto v tvorbe ženy s krajinárskym cítením a romantikou dušou. 

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac
 

Jej obrazy charakteristické snahou o realistickú farebnosť mali rôzne motívy, od krajiniek z bližšieho i vzdialenejšieho okolia Košíc, cez biblické až po figurálne výjavy. V každom z nich prinášala žena, ktorá začala výtvarne tvoriť až na prahu šesťdsiatky, svoj špecifický pohľad na svet okolo nej, ale aj svoje predstavy. 

Zuzana Virághová, ktorá opustila tento svet v roku 1979, bola vždy činorodým človekom. „Aktivita, to je život, pasivita, to je choroba a smrť,“ vštepovala svojmu vnukovi Alexandrovi Kvietkovi, ktorý si na tento citát spomenul na dnešnej vernisáži výstavy.

Výber z obrazov insitnej maliarky Zuzany Virághovej si môžete pozrieť na výstave v Múzeu Vojtecha Löfflera do 2. septembra tohto roka.

reklamná správa
 

 

Foto: Veronika Janušková

 

Čítajte viac: umenie vernisaz

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím