PR 06.12.17

Košičan roka 2017: Nominácie

Zvyšovanie kreativity, projekty dobrovoľníckych aktivít, upozorňovanie na netransparentnosť... Aj za tieto činnosti sme vďační tým, ktorí dokazujú, že osud mesta Košice o jeho obyvateľov im nie je ľahostajný. Rozhodnite o tom, ktorá osobnosť a subjekt postúpi do 2. kola ankety KOŠIČAN ROKA 2017. Predstavujeme vám prvé nominácie.


Rastislav TRNKA

nominácia osobnosť

Novozvolený predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) má 33 rokov, vyštudoval odbor ekonómie a manažmentu na Ekonomickej univerzite. Vo voľbe župana Rastislav Trnka nečakane porazil primátora Košíc Richarda Rašiho. Súčasťou jeho volebnej kampane boli aktívne osobné stretnutia a rozhovory s ľuďmi v celom kraji. Má jasnú víziu a pripravené konkrétne kroky na rozhýbanie Košického kraja. Poslancom mestskej časti Staré Mesto bol sedem rokov, členom zastupiteľstva KSK štyri roky. V oboch upozorňoval na netransparentnosť a korupčné praktiky. Medzi jeho priority vo funkcii predsedu KSK patrí spustenie protikorupčného auditu na Úrade KSK a pritiahnutie nových investorov do kraja. Čo hovorí na nomináciu?

„V prvom rade veľmi pekne ďakujem. Je to pre mňa pocta a česť zároveň. Dúfam, že takéto rebríčky prispejú ku zvyšovaniu povedomia o spoločenských otázkach v rámci mesta Košice. Ďakujem vopred za každý jeden hlas, ktorý dostanem,“ povedal Trnka.


Mesto Košice

nominácia subjekt

Košice sa ako prvé slovenské mesto stali členom prestížneho klubu - Siete kreatívnych miest UNESCO (UNESCO Creative Cities Network). Sú tak jedným zo 64 miest v 44 krajinách celého sveta s týmto statusom a jediné v tomto roku z východnej Európy so zameraním na mediálne umenie. Z Košíc sa tak stalo kreatívne mesto mediálneho umenia. Košice v rámci všetkých slovenských miest zaznamenali najväčší posun v oblasti kultúrneho a kreatívneho priemyslu. Môžu teda pokračovať v rozvoji, ktorý naštartoval titul Európske hlavné mesto kultúry 2013. Naše mesto sa však môže pýšiť aj ďalším titulom - Európske hlavné mesto dobrovoľníctva 2019. „Je to ocenením práce všetkých tých, ktorí majú zásluhu na tom, že sme sa stali Európskym hlavným mestom dobrovoľníctva 2019 a takisto získali titul Unesco Creative City of Media Arts. Veríme, že jeho realizácia zmení Košice na lepšie miesto aj prostredníctvom novovzniknutých pracovných miest,“ povedal Jozef Marko, vedúci komunikačného referátu mesta Košice.


Platinovým partnerom ankety Košičan roka 2017 je košická pobočka svetového lídra v oblasti výroby cementu a stavebných materiálov LafargeHolcim. Práve v Košiciach má svetový gigant jedno z ôsmich centier zdieľaných služieb, ktoré poskytuje servis výrobným jednotkám skupiny vo viac ako 20 krajinách sveta. Ide o prvé európske finančné centrum zdieľaných služieb skupiny LafargeHolcim, ktoré poskytuje podporu jednotlivým výrobným entitám v oblastiach ako sú finančné transakcie, účtovníctvo, fakturácia, zákaznícka podpora dodávateľov, správa dát, personálna a mzdová administratíva. LafargeHolcim v Košiciach aktuálne zamestnáva takmer 400 ľudí, z čoho je 85 % Slovákov. V sídle spoločnosti v košickom Aupark Tower na troch poschodiach majú zamestnanci ten najvyšší komfort. Atmosféru znásobuje práca v mladom kolektíve plnom nápadov a inovatívnych prístupov, silný pocit tímovosti a spolupráce. Ešte ako Holcim sa firma podieľala na výstavbe najvyššieho mosta na svete vo francúzskom Millau či revitalizácii košického kultúrneho centra Kulturpark. Dnes firma pracuje na desiatkach medzinárodných projektov.

Kompletný prehľad nominovaných a bližšie informácie na www.kosicanroka.sk

[video][/video]

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím