Kedy bude dokončená Slanecká cesta, prezradila Kovačevičová
Ladislav Miko vám v novej časti KOŠICE PODCAST predstaví starostku Mestskej časti Košice – Nad Jazerom, Lenku Kovačevičovú, ktorá v úvode okrem iného spomenie aj to, ako si pamätá na svoje detstvo v Košiciach.
Starostka Jazera je žena s najväčšou podporou v Košiciach a ako o sebe sama tvrdí, je ženou, ktorá hľadá spôsoby ako sa vecí dajú urobiť a ako sa dajú zmeniť. Medzi jej hobby patrí aj šport, ktorému sa momentálne aktívne nevenuje, ale rada si pozrie napríklad futbal.
“Myslím si, že máme aj kvalitných kandidátov na primátorov. Majú predpoklady, boli starostovia a boli aj mestskí poslanci. Nemôžem ale povedať top 3 mená, lebo tam mám aj viacerých kamarátov a sú to ľudia, ktorých poznám osobne,” uviedla v podcaste Kovačevičova.
(VT)
Odporúčané články
Občianske združenie Mladá Šaca dnes oficiálne odovzdalo na Magistrát mesta Košice petíciu občanov mestskej časti Košice – Šaca. Petíciu podpísalo 1070 obyvateľov s trvalým pobytom v Šaci, čo predstavuje približne 23% všetkých zapísaných voličov z 4616 voličov v komunálnych voľbách v roku 2022.
Americká spoločnosť AT&T pripravuje vo svojej košickej pobočke hromadné prepúšťanie. O prácu by malo prísť približne 200 až 230 zamestnancov. Organizačná zmena, ktorá nadobudne účinnosť od 1. júla, sa výrazne dotkne lokálneho trhu práce v metropole východu, pričom zasiahne predovšetkým zamestnancov na oddeleniach prichádzajúcich hovorov a ich manažérov.
25. apríla 2026 sa v Miškolci konal 26. ročník podujatia Kézműves Kupa (Pohár zručnosti), ktorý organizuje Obchodná a priemyselná komora župy Boršod-Abov-Zemplín. Vyše 200 súťažiacich z Maďarska, Slovenska, Rumunska a Srbska súťažilo nielen v kaderníckych a vizážistickych disciplínách, ale aj v manikúre a nechtovom dizajne, starostlivosti o nohy a v úprave a technológii nadpájania mihalníc.