Dnes nás čaká malá oblačnosť. Prehánky sa vyskytnú len výnimočne

Dnes bude na Slovensku malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť s ojedinelými prehánkami alebo búrkami. Ráno môže byť miestami zamračené nízkou oblačnosťou alebo sa môže tvoriť hmla.
Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 25 do 30 stupňov Celzia, na Orave a pod Tatrami ojedinele aj chladnejšie. Teplota na horách vo výške 1 500 metrov bude okolo 17 stupňov.
Bude bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor, ktorý pri búrkach prechodne zosilnie.
Meteorológovia predpokladajú zrážky do 2 milimetrov, pri búrkach ojedinele okolo 10 milimetrov.
Zdroj: (SITA, mbe;DSe)
Odporúčané články

Dnes bude na Slovensku oblačno až zamračené, večer na severe zmenšovanie oblačnosti. Miestami tiež prehánky alebo občasný dážď a od nadmorskej výšky 1 500 metrov sneženie. Na svojom webe o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav.

Košický kraj čaká na budúci týždeň prevažne stabilné počasie s postupným otepľovaním, ktoré naznačí príchod jarných dní. Od pondelka 31. marca do nedele 6. apríla meteorológovia predpovedajú čiastočne oblačné až takmer jasné dni s minimom zrážok a teplotami stúpajúcimi až na 18 °C. Aj keď údaje pre záver týždňa ešte nie sú úplné, región sa môže tešiť na príjemné podmienky ideálne na vonkajšie aktivity.

Dnes bude prevažne polojasno až oblačno, s teplotami do 25 stupňov Celzia.