FICO: Premiér reagoval na otázky o zdraví fotografiou z plávania
Predseda vlády Robert Fico zverejnil na sociálnej sieti fotografiu, ako si bol zaplávať na hrádzi. Išlo o reakciu na novinárske otázky k jeho zdravotnému stavu, keďže v posledných dňoch zrušil časť svojho pracovného programu.
„Ešte včera mali novinári “starosti”, že či vôbec dýcham a či som schopný po schodoch vyjsť do mojej kancelárie… Tak som ich dnes ráno pozval na hrádzu rozcvičiť sa a zaplávať si. Mám pocit, že to potrebujú ako soľ. Neprišiel nikto. Chápem. Asi trošku popŕchalo a bolo chladnejšie,“ napísal Fico k fotografii. Premiér nečakane zrušil svoju plánovanú cestu do Veľkej Británie, ako aj svoj avizovaný pracovný program na 1. mája. Nezúčastnil sa ani nočnej zmeny v pekárni v Nitre z 30. apríla na 1. mája, ani následného pracovného programu v Liptovskom Mikuláši.
Objavili sa špekulácie o jeho zlom fyzickom či psychickom stave. Na novinárske otázke reagoval Fico slovami „čo je vás do toho“, pričom dodal, že sú „veci spojené s atentátom“, ktoré mu niekedy neumožňujú štyri hodiny sedieť v aute. Viac prezradiť nechcel. Predseda poslaneckého klubu Smeru-SD Ján Richter sa túto sobotu v relácii STVR Sobotné dialógy vyjadril, že Robert Fico je na tom fyzicky aj psychicky veľmi dobre a svoju cestu do Moskvy, ktorá je plánovaná na 9. mája, nezruší.
Zdroj:(SITA,ma)
Odporúčané články
Prezident Slovenskej republiky Peter Pellegrini vyhlási referendum iniciované mimoparlamentnou stranou Demokrati na 4. júla. Hlasovanie bude obsahovať dve z troch pôvodne navrhovaných otázok, keďže požiadavku na skrátenie volebného obdobia parlamentu hlava štátu odmietla pre nesúlad s ústavou.
Predseda slovenskej vlády Robert Fico absolvoval prvý telefonický rozhovor s víťazom maďarských parlamentných volieb Péterom Magyarom. Témami ich spoločnej diskusie boli bilaterálne vzťahy, energetická bezpečnosť a postavenie maďarskej menšiny na Slovensku.
Budúcnosť regiónov sa rozhoduje aj podľa toho, aké podmienky dokážeme vytvoriť pre deti a ich vzdelávanie. Minister Tomáš Drucker, ktorý vedie Úrad podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre Plán obnovy a znalostnú ekonomiku, dnes v Trebišove navštívil stavbu novej základnej školy. Projekt na Jesennej ulici v hodnote viac ako 11 miliónov eur patrí medzi najvýznamnejšie investície do školskej infraštruktúry na východnom Slovensku.