Opozícia je prepojená na ľudí, ktorí chcú rozvrátiť naše ústavné zriadenie
Slovenská opozícia je napojená na štruktúru ľudí zo zahraničia, ktorá sa aktívne podieľala na udalostiach na Ukrajine a v Gruzínsku, a na Slovensku má za cieľ zneužiť občianske protesty na rozvrat ústavného zriadenia. Po dnešnom zasadnutí Bezpečnostnej rady SR, na ktorom boli prezentované informácie spravodajských služieb, to vyhlásil predseda vlády Robert Fico (Smer-SD). Prezentované informácie podľa neho obsahovali konkrétne mená, mená organizácií alebo konkrétne finančné toky.
„Hovorili sme o konkrétnych finančných prepojeniach, financovaní, boli prezentované fotografie, spojenia – kto s kým,“ povedal Fico. Predmetná štruktúra financovaná zo zahraničia sa môže podľa premiéra počas protestov napríklad pokúsiť vyvolať potýčku. „Potom dôjde k pokusom dostať sa cez ploty do budov úradu vlády, národnej rady, prezidentského paláca. Potom budete svedkom vynášania týchto protestujúcich bezpečnostnými zložkami,“ opísal možný scenár premiér s tým, že celú vec bude pokrývať „1 740 kamier z celého sveta“. „Vytvorí sa obraz o slovenskej vláde, že je fašistická, násilnícka, lebo robí poriadok, lebo nechce dovoliť útok na ústavné zriadenie, a sme tam, kde sme boli v roku 2018 (protesty po vražde Jána Kuciaka, pozn. SITA),“ vyhlásil Fico
Vzhľadom na sofistikovanosť a organizovanosť spomenutých štruktúr takáto vážna situácia podľa predsedu vlády na Slovensku ešte nebola. Vláda však podľa neho nebude obmedzovať ústavné právo na zhromažďovanie. „Ešte raz vyzývam ľudí, choďte kľudne protestovať, kričte koľko chcete proti tejto vláde, ale prosím, nenechajte sa zneužiť týmito skupinami na útok proti ústavnému zriadeniu SR,“ vyzval Fico.
Bezpečnostná rada podľa Fica zároveň adresovala odporúčania ministrovi vnútra a spravodajským zložkám. „Je teraz na ministerstve vnútra, aby navrhlo, či je potrebné stretnutie vlády,“ povedal Fico s tým, že minister vnútra Matúš Šutaj Eštok už navrhol preventívne opatrenia do budúcnosti. „Predovšetkým ďalej musíme monitorovať túto organizovanú skupinu, ktorá má prepojenie na slovenskú opozíciu, ako ďaleko zachádza, do akých štruktúr sa dostala a na čom všetkom má podiel,“ skonštatoval premiér.
Fico zároveň zdôraznil, že súčasná vláda nikdy nerobila a nebude robiť žiadne kroky, ktoré by spochybňovali naše členstvo v Európskej únii a NATO. „Veľmi jasne opakujem, že každý, kto ide na protest proti tejto vláde, a niekto mu tam hovorí, že vláda SR má záujem vystúpiť z EÚ alebo z NATO, klame,“ dodal Fico.
Zdroj:(SITA,sa)
Odporúčané články
Premiér Robert Fico v diskusii so študentmi Gymnázia Milana Rastislava Štefánika v Novom Meste nad Váhom naznačil, že Slovensko môže prestať poskytovať Ukrajine núdzové dodávky elektriny, ktoré podľa jeho slov slúžia na „naštartovanie“ systému pri výpadkoch. Krok označil za možné recipročné opatrenie v spore okolo tranzitu ropy.
Americký prezident Donald Trump uviedol, že o ukončení vojny s Iránom rozhodne spoločne s izraelským premiérom Benjaminom Netanyahuom. Konečné rozhodnutie však podľa jeho slov bude na Spojených štátoch.
Národný inšpektorát práce (NIP) výrazne posilnil kontroly zamerané na nelegálnu prácu a nelegálne zamestnávanie. Cieľom rezortu práce je chrániť zamestnancov. Inšpektori v roku 2025 vykonali takmer 17-tisíc kontrol naprieč celým Slovenskom a odhalili 693 nelegálnych zamestnávateľov.