Strany odmietajú spolupracovať s Demokratmi, Hegera to mrzí
Strana Demokrati ponúkla ďalším demokratickým stranám spoločný postup vo voľbách, tie ju však odmietli a chcú ísť do volieb samostatne.
Ako povedal predseda Demokratov Eduard Heger, na nedeľňajšom (21. 5.) stretnutí so zástupcami strán Modrí – Európske Slovensko, Most-Híd 2023 a spojenej strany Maďarské fórum – Občianski demokrati Slovenska – Za regióny – Rómska koalícia – Demokratická strana predstavili férovú ponuku. „Nesmierne nás mrzí, že ostatné strany sa rozhodli ponuku odmietnuť a nateraz ísť vlastnou cestou. Spolupráca sa vynútiť nedá,“ skonštatoval Heger.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: OĽaNO sa ide spájať, zmenia aj svoj názov
Zdôraznil, že k rokovaciemu stolu išli Demokrati s ponukou pomerného rozdelenia kandidátky a nákladov na kampaň na základe preferencií za posledné mesiace. „Napriek tomu, že spomedzi menovaných sme preferenčne najsilnejšia strana, boli sme ochotní rokovať aj o pozícií lídra kandidátky,“ uviedol Heger. Podčiarkol, že nikomu z Demokratov nejde o seba, ale o to, aby zabránili prepadu demokratických hlasov a návratu vlády chaosu, Smeru-SD a oligarchie. Zároveň dodal, že rešpektujú rozhodnutie ostatných strán a sústredia sa na svoju ponuku alternatívy pokoja, hodnôt a konštruktívnej spolupráce. Želajú im všetko dobré a v prípade, že si to rozmyslia, majú u Demokratov dvere otvorené.
Galéria
(SITA, ma)
Odporúčané články
Poslanci Národnej rady SR Anna Záborská a Richard Vašečka predložili do parlamentu návrh zákona, ktorý by zásadne zmenil pravidlá interrupcií na Slovensku. Zákonodarcovia navrhujú znížiť maximálnu zákonnú lehotu na vykonanie interrupcie z doterajších 12 týždňov na iba 8 týždňov.
Poslanci Národnej rady SR vo štvrtok večer odsúdili správanie bývalého prezidenta Andreja Kisku, ktorého právoplatne odsúdil Krajský súd v Prešove z trestného činu daňového podvodu. Návrh na uznesenie, ktoré kritizuje Kiskovu finančnú manipuláciu v súvislosti s prezidentskou kampaňou z roku 2014, podporilo viac ako 60 poslancov koalície. Zo 130 hlasujúcich za uznesenie zahlasovalo 77 zákonodarcov, vrátane trojice odídencov zo Slovenskej národnej strany pod vedením Rudolfa Huliaka. Proti sa postavilo 53 poslancov.
Predseda strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok, pri príležitosti osláv 17. novembra zverejnil stanovisko, v ktorom vyjadril ostrú kritiku opozície, pričom poukázal na potrebu skutočnej demokracie. Vo svojich vyjadreniach nezabudol zdôrazniť hodnoty slobody a rešpektu.