PR 20.11.17

Neváhajte s nomináciou do ankety Košičan roka

foto: Veronika Janušková

Vyhlásenie druhého ročníka ankety, v ktorej o nominantoch i ocenených rozhodujete práve vy, sa blíži. Hľadáme desať osobností a desať subjektov, ktoré v roku 2017 dosiahli mimoriadne výsledky alebo sa prezentovali významnými aktivitami v prospech mesta Košice a jeho obyvateľov. Ak takých poznáte, dajte nám o nich vedieť. Možno práve váš návrh prinesie víťaza ankety KOŠIČAN ROKA 2017.

Historicky prvým víťazom ankety KOŠIČAN ROKA 2016 sa v kategórii osobnosť stal rímskokatolícky farár, riaditeľ neziskovej organizácie Oáza – nádej pre nový život, Peter Gombita. Za Ženu roka bola vyhlásená Zuzana Želinská, konateľka spoločnosti Ness KDC. 

Čo vám účasť a výhra v ankete Košičan roka priniesla do vášho života?
Ja by som svoj život nedelila na to, čo bolo pred anketou a čo po nej. Zhrnula by som to asi tak, že som veľmi vďačná, že som bola nominovaná. Ocenenie si vážim o to viac, že po nominácii o mojom víťazstve v ankete rozhodlo hlasovanie verejnosti. Moju prácu teda ocenili aj ľudia, ktorí ma vnímajú nielen cez moje zamestnanie, ale aj cez firmu, v ktorej pracujem. Aj prostredníctvom tejto ankety som si uvedomila a utvrdila sa v tom, že to, čo robím, má zmysel.

S akými ohlasmi ste sa stretli u kolegov alebo u ľudí, ktorých ste predtým možno ani nepoznali?
Áno, stretla som sa s množstvom pozitívnych reakcií. Či si to spojili s mojou tvárou alebo menom, to už neviem. Ale bolo to milé a príjemné. Samozrejme, nedá sa to porovnať s tým, keď niekto populárny získa napríklad Oscara. Predsa len žijeme a pracujeme v Košiciach, kde žije menšia komunita ľudí. Ale o to viac si ocenenie vážim. Na to, že to bol prvý ročník tejto ankety, bolo to pre mňa veľmi úspešné.

Čo by ste odkázali Košičanom, ktorí poznajú vo svojom okolí človeka, ktorý by si nomináciu na Košičana roka zaslúžil?
Chcela by som ich posmeliť, lebo je mnoho ľudí, ktorí robia fantastickú prácu a, paradoxne, o nich málokto vie. Táto anketa je skvelá v tom, že dáva vedieť o výnimočných ľuďoch a o ich práci aj takouto spoločenskou formou. Väčšinou práca, ktorá znamená veľa úsilia, snahy a času, je najmenej ocenená. Táto anketa dáva priestor práve takýchto ľudí vyzdvihnúť, zviditeľniť, dostať ich do povedomia verejnosti. 

Vy ste tento rok členkou komisie, ktorá bude vyberať finalistov. Ako ste prijali túto novú výzvu?
Je to aj o zodpovednosti. Ako vieme, všetci vyhrať nemôžu. Budeme sa s ostatnými kolegami v porote snažiť pristupovať k samotným nomináciám tak, aby bola stopercentná spokojnosť v každom smere. 

(VH, JV)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím