Počet poberateľov sociálnych dávok na Slovensku v júni klesol, dôvodom sú odídenci z Ukrajiny
Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku v júni tohto roka výrazne klesol. Sociálne dávky v šiestom mesiaci tohto roka dostalo 59,5 tisíca osôb. Oproti koncu mája išlo o pokles o 21,9 tisíca ľudí. Dôvodom je výrazné zníženie počtu cudzincov, ktorým štát vypláca dávky v hmotnej núdzi a príspevky k nim. Kým v máji išlo o 22,1 tisíca cudzincov, v júni tento počet klesol na 261. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
Na dávky v hmotnej núdzi bolo v júni tohto roka po zohľadnení ostatných členov rodiny celkovo odkázaných 130,7 tisíca osôb, čo je 2,4 percenta z celkového počtu obyvateľov na Slovensku. Oproti máju ide o pokles o 43,5 tisíca ľudí, resp. o 0,8 percentuálneho bodu.
Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica. Okres Revúca vykázal 5,1 tisíca ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 13,46 percenta z celkového počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Rimavská Sobota bolo 8,9 tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 11,11 percenta z počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Gelnica bolo v júni 9,76 percenta ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 3,1 tisíca sociálne odkázaným osobám.
Zdroj: (SITA, qq;su)
Odporúčané články
Ak patríte medzi milovníkov starožitností a jedinečných kuriozít, víkend vám ponúka dve skvelé príležitosti.
V utorok, 29. októbra, zažili Košice sprísnené bezpečnostné opatrenia súvisiace s krátkym tranzitom ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského cez slovenské územie.
Dňa 18. novembra 2024 sa v priestoroch Kasárne Kulturpark uskutoční konferencia EDUKOŠICE 2030, ktorá prináša jedinečnú príležitosť pre odborníkov z oblasti vzdelávania, rodičov a pedagógov diskutovať o výzvach a trendoch, ktoré čakajú školstvo v nadchádzajúcich rokoch. Konferencia je zameraná na kľúčové otázky budúcnosti vzdelávania, ktoré ovplyvnia každodenný život a profesijný rast ďalších generácií.