Turistika s vašim najlepším štvornohým kamarátom
Turistiku, ale aj jednoduchšie prechádzky v prírode, je niekedy fajn užiť si v kruhu priateľov, ale inokedy je ideálne vyraziť sám, pričom so sebou zoberiete svojho štvornohého kamaráta. Síce sa s ním neporozprávate a ostanete len so svojimi myšlienkami, no budete mať po boku verného parťáka, ktorý vás nenechá samých. Je mu však potrebné zobrať aj nejaké vybavenie.
Vo voľnej prírode je vo väčšine prípadov v poriadku pustiť psa na voľno, no majte so sebou aj obojok a dostatočne pevné vodidlo. Na turistických chodníkoch niekedy môže byť plno a nie každému je príjemné, keď je cudzí pes pustený.
Strava pre vás aj pre psa
Na turistiku si určite beriete dostatok stravy, aby ste dopĺňali energiu a aj vo vyľudnených miestach ste zahnali hlad. Majte preto krmivo aj pre svojho psa a nezabudnite ani na pamlsky pre psov, ktoré mu môžete počas cesty dávať. Môže byť náročné psa nakŕmiť vo voľnej prírode, no nie je to nič, čo by ste napríklad s prírodnými suchými granulami nezvládli. Hladný pes nie je o nič lepší ako hladná žena, takže majte v zásobe dostatok žrádla, aby ste sa vyhli stavu, kedy psovi nebudete mať čo ponúknuť.
Zvážte terén a podmienky
Vy sami svojho psa poznáte najlepšie a viete, akú fyzickú záťaž je schopný zvládnuť a čo už môže byť pre neho priveľa. Pri náročných terénoch či dlhých vzdialenostiach majte zbalenú výživu na kĺby pre psov s vysokou vstrebateľnosťou, ktorú mu zmiešate so žrádlom. Ak chodíte na turistiku so psom pravidelne, zaraďte mu tento doplnok stravy do žrádla na pravidelnej báze aj mimo aktívnych dní. Prevencia je zárukou kvalitnejšieho psieho života.
Majte so sebou aj misku a dostatok vody, ak nebude vaša trasa viesť popri žiadnych iných zdrojoch, kde by sa mohol pes prípadne osviežiť a napiť. Na toto je potrebné myslieť hlavne v letných mesiacoch, aby nedochádzalo k jeho dehydratácii.
(Reklamná správa)
Odporúčané články
Chcete svoju partnerku potešiť krásnym šperkom a záleží vám na tom, aby bol osobný a s hlbšou symbolikou? Skúste sa inšpirovať drahokamami podľa znamenia zverokruhu. Existuje dlhá tradícia, podľa ktorej sa ku každému znameniu hodia určité typy kameňov, ktoré v sebe nesú špecifickú energiu a význam.
Financovanie vodárenských spoločností a veľkých infraštruktúrnych projektov prostredníctvom dlhopisov je vo svete absolútne štandardné. Rovnako investovanie spoločností podnikajúcich v sieťových odvetviach do tzv. neregulovaných oblastí, zameraných na inovácie a rozvoj technológií. Zhodli sa na tom domáci i zahraniční odborníci na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve. Ani v zahraničí sa však vodárenstvo nevyhne politizácii.
Viete, kde sa stáva najväčšie množstvo úrazov? Možno vás to prekvapí, ale z tohto hľadiska sú najrizikovejším prostredím naše vlastné domácnosti. A platí to pre všetky vekové kategórie vrátane seniorov, ktorí sú spolu s deťmi do 5 rokov najčastejšími obeťami domácich úrazov. Ako by sa teda mali seniori doma chrániť?