09.06.20

Kampaň na darcovstvo krvi. Siekel vyzval Tatara

zdroj: TASR

Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV), Nadácia SOŠV a Slovenský paralympijský výbor (SPV) vyzvali športovú rodinu i verejnosť, aby darovali krv. 

S pomocou iniciatívy - Darujme krv, vyhráme všetci!, chcú spoločnými silami zároveň ukázať aj jednotu športového hnutia. Symbolickú loptičku s výzvou darovať krv dostali aj viaceré osobnosti.

reklamná správa

NAJČERSTVEJŠIE MÄSO A VÝROBKY V KOŠICIACH

Kvalitu mäsa garantuje náš vlastný bitúnok. Exkluzívne iba v potravinách KLAS.

Zistite viac
 

Známi darcovia 

V rámci kampane Športová krv už darovali vzácnu tekutinu prezident SOŠV Anton Siekel, výkonný riaditeľ SPV Maroš Čambal, bronzový medailista z OH v Sydney a riaditeľ Športového centra polície (ŠCP) Juraj Minčík, tréner tenistov na vozíku Miroslav Jantulík, bývalá hokejistka Zuzana Tomčíková a viacerí zamestnanci SOŠV a SPV. 

Siekel na darovanie vyzval aj ďalších: „Chcem osloviť aj zástupcov ostatných zväzov, pričom začnem tým najväčším. Preto vyzývam prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika. Okrem neho vyzývam hokejistu Tomáša Tatara, ktorý má skvelú sezónu v NHL, a ešte aj predsedu správnej rady Fondu na podporu športu Dušana Guľáša. Týmto si želám, aby sa naša výzva dostala medzi čo najviac ľudí.“

Podľa predsedu SPV Jána Riapoša je ešte dôležitejšie na tému darovania krvi upozorniť preto, lebo počas opatrení spojených s koronavírusom počty darcov klesli: „Práve v paralympizme si viac uvedomujeme hodnotu tejto vzácnej tekutiny s ohľadom na množstvo poúrazových stavov, ktoré k nám prichádzajú. Všetci môžeme pomôcť.“

Má to veľký zmysel 

Výzvu osobnostiam adresovali aj paralympionici. Čambal poslal symbolické loptičky generálnemu manažérovi parahokejového tímu Miroslavovi Drábovi, parastolnému tenistovi Tomášovi Valachovi a spevákovi Petrovi Cmoríkovi, s ktorým SPV dlhoročne spolupracuje. Charitatívny projekt #Sportovakrv podporujú aj viacerí úspešní slovenskí športovci. 

Zapoja sa do nej Paulína Fialková, Danka Barteková, Veronika Vadovičová, Róbert Vittek, Attila Végh, Tomáš Tatar, Radoslav Malenovský, Martin Joppa, Marián Ligda, či Tomáš Masaryk.

„Darovanie krvi má veľký zmysel. Darcovia pomôžu druhým a prakticky ich to nič nestojí. Chcem sa poďakovať všetkým športovcom za ich nezištnosť a pomoc. Veríme, že aj s prispením športových organizácií oslovíme mladých ľudí,“ uviedla projektová manažérka NTS Martina Frigová.

reklamná správa

(TASR)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím