10.10.19

Štefka vietor v kariére nebrzdil

foto: Veronika Janušková

Na 96. ročník Medzinárodného maratónu mieru zavítal i Robert Štefko, ktorý zvíťazil v Košiciach presne pred dvadsiatimi rokmi časom 2:14:10 hod. 

„Ako Košičana ma strašne lákalo vyhrať maratón práve vo svojom rodnom meste, o tom som sníval dlhé roky. Mal som to šťastie, že v roku 1999 som bol v dobrej forme. Musím ale povedať, že vtedy ešte nebolo toľko afrických bežcov, a tak sa mi tu podarilo zvíťaziť,“ povedal bežec, ktorého meno je i na podstavci pod sochou maratónca spolu s ostatnými víťazmi MMM. 

Štefko začínal s profesionálnou atletikou práve v Košiciach, no žije už roky v Prahe. Účastník troch olympijských hier v Atlante, Aténach a v Sydney sa v súčasnosti venuje trénerskej činnosti a na košický maratón priviezol aj svojich zverencov. „Mám tu osem bežcov, niektorí bežia polmaratón, iní celý. Budem sa snažiť na tom najužšom mieste trate prebehávať, aby som ich videl čo najčastejšie a podporil ich. Keby sa každému z nich podarilo zabehnúť osobné maximum, tak to by bolo super. Budú ale musieť počítať s nepríjemným vetrom.“ Ten bol v prvú októbrovú nedeľu skutočne extrémny, čo poznačilo výkony najmä v hlavnej kategórii mužov. „Musím povedať, že na vietor som mal počas svojej bežeckej kariéry naozaj šťastie. Všetky maratóny, ktoré som absolvoval, sa bežali skoro v bezvetrí, skôr som mal smolu na horúčavu,“ povedal najlepší slovenský a český maratónec s osobným rekordom 2:09:53, ktorý zabehol v Londýne v roku 1998. 

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac

Čítajte viac: beh mmm

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím