03.07.18

Triatlonový sviatok opäť prilákal Košičanov

foto: Veronika Janušková

Ness City Triathlon napísal v sobotu už tretiu kapitolu. Na svoje si prišli rekreační športovci, profesionáli, ale aj tí najmenší. 

Absolútnym víťazom sa stal Maďar András Király. Najlepším slovenským pretekárom bol druhý Ondrej Kubo, ktorý za víťazom zaostal iba o štyri sekundy. 

„Toto podujatie hodnotím veľmi pozitívne. Bazénové plávanie bolo cennou skúsenosťou. Osem okruhov na bicykli síce bolo náročných na počítanie, no následných päť kilometrov v centre Košíc bolo príjemným spestrením. Počas behu ma zaujal Dóm sv. Alžbety, viac som nestihol,“ priznal s úsmevom Kubo.  

reklamná správa

Zostaňte doma

Hygienicky pripravené a zabalené jedlo Vám prinesieme až pred dvere.

Zistite viac

Potiahol ju Kraviansky 

Medzi ženami triumfovala dorastenka Nora Jenčušová, ktorá po odplávaných 750 metroch vychádzala z bazéna ako posledná, no svoj výkon vyšperkovala na 20–kilometrovom úseku v sedle bicykla. „Potiahol ma Kraviansky, na ktorého som sa zavesila a v behu som si to potom udržala. Mojím cieľom bolo skončiť v prvej trojke, takže som veľmi šťastná, že som vyhrala. Škoda, že vietor robil na trati šarapatu, najmä na bicykli nás to poriadne vytrápilo,“ priznala víťazka. 

Ondrej Kubo (druhý zľava) bol  najlepším slovenským pretekárom.  foto: Veronika Janušková
Ondrej Kubo (druhý zľava) bol najlepším slovenským pretekárom. foto: Veronika Janušková

Súperky odbočili skôr

Až osem triatlonistiek odbočilo do depa skôr, ako malo. V tejto skupinke sa nachádzali aj Ivana Kuriačková a Zuzana Michalíčková, ktoré boli hlavnými konkurentkami Nory Jenčušovej v boji o celkový triumf. „Súperky mi to trocha uľahčili tým, že odbočili do depa o kolo skôr a museli ich potom vrátiť späť na trať. Ktovie, možno by som ich v behu porazila aj bez toho. Teraz je už zbytočne o tom polemizovať,“ povedala Jenčušová. 

Nádejná triatlonistka triumfovala aj medzi dorastenkami a dobre sa tak naladila pred blížiacou sa kvalifikáciou na mládežnícku olympiádu do Buenos Aires.

reklamná správa

MESTO KOŠICE INFORMUJE O OBMEDZENIACH

VIAC INFO: CALL centrum 6419 100 a pomoc@kosice.sk

Zistite viac

Oslovil ju formát 

Ness City Triathlon sa od začiatku koná vo formáte šprint, čo znamená 750 metrov plávania, 20 kilometrov na bicykli a 5-kilometrový beh v centre nášho mesta. „Páči sa mi, ako sú spravené trate aj to, ako je celé podujatie zorganizované. Je to síce netradičné, keďže sa všetko odohráva v centre mesta, no práve to sa mi páči. Zíde sa tu stále veľa ľudí, ktorí povzbudzujú, a to vám dodáva energiu,“ povedala Jenčušová. 

Nestratili sa ani hokejisti 

Triatlonového sviatku sa zúčastnili aj štafety. Svoje športové ambície prišli ukázať aj hokejisti HC Košice. V bazéne vypomohol oceliarom ich klubový štatistik Tomáš Petty, na bicykli šliapal do pedálov obranca Patrik Koch. „Som rád, že som opäť vyskúšal niečo nové, keďže triatlonu som sa nikdy predtým nezúčastnil. Na trati stále do jednej strany fúkal vietor, takže to bolo miestami veľmi náročné. Nevnímal som ani svoj čas, pretože som sa viac sústredil na počítanie okruhov,“ pousmial sa Koch. 

Cieľovú pásku preťal útočník Šimon Petráš, ktorý sám priznal, že na všetky triatlonové disciplíny by si netrúfol. „Plávanie nie je moja obľúbená disciplína a v polovici by som sa asi utopil. Trúfal som si však na bicykel i beh. Obľubujem skôr šprinty ako dlhé trate, ale tých päť kilometrov sa dalo zvládnuť. Kondičný tréner bude rád, ale ako ho poznám, budúci týždeň mi v tréningoch nezľaví,“ pousmial sa.

Naša štafeta obsadila 24. miesto
Nestratila sa ani štafeta nášho mediálneho domu KOŠICE:DNES. V bazéne na dno svojich síl siahol Libor Uličný, na bicykel sa opäť po roku posadil šéfredaktor nášho mediálneho domu Dušan Karolyi a pozíciu finišmana prevzal na svoje plecia zástupca šéfredaktora denníka KOŠICE:DNES Roman Rokytka. „Tento rok som šiel na horskom bicykli, aby som nedostal defekt ako vlani. Veterné počasie som cítil najmä vtedy, keď ma obiehali profesionáli z kategórie ELITE,“ zavtipkoval Dušan Karolyi. 

Matúš Kozáček

Ness City Triathlon opantal Košice

Viac k téme

02.07.18
Ness City Triathlon opantal Košice

reklamná správa

Čítajte viac: sutaze triatlon

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím