PR 14.08.19

Velvet Run - stvorený pre ženy

foto: Velvet Run

Nedeľa 25. augusta bude v centre Košíc patriť všetkým dievčatám a ženám milujúcim beh. Dnes už tradičný, a stále jediný ženský beh na východnom Slovensku, odštartuje priamo od Dómu sv. Alžbety. Chceš byť súčasťou? Vyzuj opätky!

Dievčatá a ženy, ktoré by sa rady postavili na štart tohto výnimočného bežeckého podujatia, budú zaujímať najmä odpovede na otázky kedy, kde a koľko. Velvet Run štartuje pri Dóme sv. Alžbety v nedeľu 25. augusta o 17.00 hod. Registrácia je možná do štvrtkového poludnia 22. augusta online cez www.velvetrun.sk alebo v deň konania behu od 14.00 hod.

Na výber sú dve trate, kratšia 5 km a dvojnásobná v dĺžke 10 km. Dievčatá od 12 do 15 rokov môžu štartovať iba na 5 km okruhu, tie staršie si môžu vybrať  podľa chute a kondície. Štart oboch disciplín je spoločný a v cieli čaká na všetky bojovníčky zaslúžená medaila. Starostlivo premeraná trať, na konci ktorej čaká na víťazov i porazených čipová časomiera, vedie centrom Košíc a Mestským parkom.

zdroj: Velvet Run
zdroj: Velvet Run

Velvetky sa pýšia aj veľkými srdcami

Velvet Run je od svojho vzniku povestný najmä svojou neopakovateľnou atmosférou priateľstva, spolupatričnosti a radosti z behu. Takmer každý rok má podujatie okrem športového i charitatívny rozmer a nebude tomu inak ani tentoraz. Po vlaňajšej mimoriadne úspešnej zbierke nosenej obuvi bude v tomto roku prebiehať veľká zbierka drogérie a kozmetiky.

Zbierať sa budú pracie prášky, aviváže, šampóny, mydlá, sprchové gély, tekuté mydlá na ruky, čistiace prostriedky, zubné pasty, hygienické vložky, detské plienky, toaletné papiere, vlhké utierky a pod., ktoré sa vďaka organizácii Úsmev ako dar dostanú do chudobných rodín s deťmi a do krízových centier, kde majú takéhoto spotrebného tovaru stále nedostatok.

Značka Oriflame prebrala nad touto zbierkou patronát, pomôže na mieste s jej organizáciou a tiež prispeje svojimi výrobkami. Zapojiť do zbierky sa môže každý, nie len účastníčky samotného behu. Tovar sa bude zbierať v stánku Oriflame v deň behu od 14.00 hod. pri Urbanovej veži v Košiciach.

zdroj: velvet run
zdroj: Velvet Run
zdroj: Velvet Run
zdroj: Velvet Run

Ambasádorky Velvet Run

To, že behu sa dnes venuje množstvo ľudí každého veku i povolania, je proste fakt. Inšpirovať k účasti dievčatá a ženy pomohli i ambasádorky projektu, ženy, ktoré sa dokázali presadiť v športe či inej civilnejšej profesii. Patria medzi ne olympioničky Katka Pejpková Berešovásestry Velďákové, finančná riaditeľka spoločnosti VSE Holding Alena Rozsypalová, moderátorka Radka Kovaľ Mazáková či Janka Poľová, ktorá sa cíti ako ryba vo vode s mikrofónom v rádiu Kiss.

Beh vo dvojici

Mimoriadnej obľube sa teší súťaž bežeckých dvojíc, ktorá bude do programu zaradená opäť. Súťaží sa na 5 km trati a zapojiť sa môžu bežkyne do kategórie „mama & dcéra“ alebo „sestra & sestra“. Víťaznou dvojicou sa stane tá s najnižším súčtom časov oboch pretekárok. Dvojice teda môžu, ale nemusia bežať plece pri pleci, ich časy sa vďaka čipovému meraniu v cieli jednoducho zrátajú. Ak by sa do súťaže chceli zapojiť viac než dve sestry alebo mama s viacerými dcérami, do výsledkovej listiny sa premietne súčet časov dvoch najrýchlejších.

Program pre celú rodinu

Organizátori myslia, samozrejme, aj na deti či partnerov súťažiacich dievčat a žien, pre ktorých majú pripravené zaujímavé aktivity. Od 15.00 hod. sa spustí obľúbená Velvet Run kreatívna zóna, kde si deti vytvoria vlastné transparenty, s ktorými môžu fandiť mamičkám na trati či v cieli. Už tradičnou súčasťou ženského behu Velvet Run sú od jeho prvého ročníka bezplatné detské behy. Symbolickú vzdialenosť zvládnu deti už od troch rokov a registrácia vopred nie je potrebná. Deti budú štartovať od 16.20 hod.

Pochlap sa! Vezmi ženu na plecia a bež! To je názov nového zábavného warmup formátu, ktorý potvrdí, že obaja, ona aj on, majú zmysel pre humor a na Velvet Run si to prídu hlavne užiť. Na víťaza čaká orosená odmena - odnesie si toľko plechoviek piva Zlatý bažant od spoločnosti Heineken, koľko živej váhy doniesol úspešne do cieľa. Disciplína štartuje o 16.30 hod. Dvadsať minút pred štartom samotného behu bude pripravená dynamická rozcvička, opäť pod taktovkou trénerov z Addiction Club.

Nie len účastníčky behu, ale aj ich polovičky si s inštruktormi vyskúšajú zaujímavé cvičenia a chýbať nebude ani obľúbené poradenstvo zdravej výživy a merania telesnej kondície od Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Programom bude sprevádzať športový moderátor Marián Galajda.

zdroj: Velvet Run
zdroj: Velvet Run

Bežať Velvet Run sa naozaj oplatí!

Nie len pre dobrý pocit v cieli a nahromadené endorfíny, ale aj preto, že s prázdnymi rukami neodíde žiadna z účastníčok. Okrem toho, že každej v cieli organizátori zavesia na krk krásnu medailu v originálnom dizajne Vlevet Run, vo welcomebag-u ich čaká množstvo benefitov a darčekov od partnerov podujatia, ako kozmetický darček od Oriflame, radler vo fľaši i voucher na čapované pivo od Zlatého bažanta, poukážka na drink od Primi, vitamínové doplnky od Nemocnice Šaca či zľavová poukážka na manikúru od Allure Nail Studio.

V cieli budú ocenené aj tri najrýchlejšie bežkyne v kategóriách na 5 a 10 km, víťazky v kategórii mastres aj dvojice mama & dcéra a sestra & sestra. Chýbať nebude ani bohatá tombola, do ktorej vstupenkou bude každé štartové číslo. Tie, ktoré ešte nevedia, v čom pobežia, majú opäť možnosť zakúpiť si na podujatí tričko VELVET RUN FINISHER v jedinečnom dizajne.

zdroj: Velvet Run
zdroj: Velvet Run
zdroj: Velvet Run
zdroj: Velvet Run

zdroj: Velvet Run

Čítajte viac: beh zeny

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím