02.01.18

Zlato basketbalistkám, krach futbalového klubu FC VSS

Foto:Tomáš Tóth

Priaznivci kolektívnych športov v Košiciach si v roku 2017 užili veľa radosti aj smutné chvíle. Ambície klubov z nášho mesta sú tradične vysoké, no nie vždy boli naplnené.

Športový rok 2017 priniesol Košičanom veľa radosti, ale žiaľ aj smutné chvíle. Zvlášť priaznivci kolektívnych športov si užili adrenalínové momenty, lebo tímy z nášho mesta rúbu v najvyšších súťažiach tradične vysoko. Na piedestál k zlatu sa však dostali iba basketbalistky Good Angels.  

reklamná správa

Si kreatívny? Navrhni logo pre Košickú stanicu a vyhraj!

Hraj o zájazd do Prahy pre 2 osoby s prehliadkou Plzenského pivovaru a vreckovým 200 €.

Zistite viac

Štrnásty titul po sebe

Basketbalistky Good Angels robia svojim priaznivcom radosť rok čo rok. Žlto-modré získali už štrnásty majstrovský titul po sebe. Zverenkyne trénera Petra Jankoviča na domácej pôde obhájili aj prvenstvo vo Východoeurópskej lige. V Európskom pohári FIBA sa zase dostali medzi osem najlepších tímov. 


Býci sa museli uskromniť s bronzom

V Angels aréne pôsobia aj basketbalisti KB Košice. Býci sa vo februári tešili z historického prvenstva v Slovenskom pohári, keď vo finálovom stretnutí zdolali neskoršieho majstra – bratislavský Inter. Košičania vyhrali aj základnú časť Eurovia SBL, no nakoniec sa museli uskromniť s bronzom, lebo v semifinále ich stoplo Komárno. 


Sršni tretí, chceli však viac

V extralige vodných pólistov bol boj o tretiu priečku rýdzo košickou záležitosťou. Na medaily siahli hráči ŠK Hornets, ktorí vyhrali sériu s konkurenčným klubom ŠKP Modrí Draci Košice – Staré Mesto 3:1 na zápasy. Sršni však mali vyššie ako bronzové ambície...


Šokujúce vypadnutie vo štvrťfinále

Košickí hokejisti už na jar šokovali celé Slovensko vypadnutím vo štvrťfinále našej najvyššej súťaže. Zastavil ich Martin, ktorý potom v lete finančne skolaboval. No a v tábore oceliarov sa po nevydarenej sezóne diali veci. K upratovaniu došlo v celom klube, nielen v hráčskom kádri, ale aj vo vedení HC Košice.


Volejbalisti so zemiakovou medailou

Aj volejbalisti VK KDS Šport pomýšľali v extralige na bronz, no sezónu skončili na štvrtom mieste. V sérii o bronz rozhodoval piaty set piateho stretnutia s Prešovom, Košičanov delili od cenného kovu iba dve lopty. Po bronzovej sezóne sa tak zverencom Richarda Vlkolinského ušla zemiaková medaila.

Vyhrali 2. ligu a zmizli z mapy

Slzy do očí sa v lete tisli fanúšikom futbalistov FC VSS. Košičania najskôr vyhrali druhú ligu, a to i napriek dlhodobým obrovským ekonomickým problémom. Klub však nevedel splniť podmienky potrebné pre účasť v najvyššej súťaži, jeho obrovské dlžoby sa mu stali osudné a po krachu celkom zmizol z futbalovej mapy. 

Čítajte viac: sportove udalosti

Tóth
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím