Ako to v súčasnosti vyzerá na železničnej stanici v Košiciach? (FOTO)

V týchto dňoch dohliadajú pracovníci Policajného zboru na bezpečnosť v priestoroch železničných staníc. Na košickej vlakovej stanici vo štvrtok pomáhali utečencom policajti, zástupcovia samosprávy, cirkvi či dobrovoľníci. Informuje o tom Ministerstvo vnútra na oficiálnej facebookovej stránke.
V rámci pomoci môžu utečenci z Ukrajiny po vstupe na naše územie využívať na transport ďalej po Slovensku alebo do Európy železničnú dopravu. Pre občanov Ukrajiny s platným pasom alebo občianskym preukazom zaviedla Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) bezplatnú prepravu vo svojich vlakoch.
Pribudla možnosť prepravy v povinne miestenkových vlakoch aj bez platnej miestenky. Okrem toho sú vypravované aj mimoriadne evakuačné vlaky z Čopu či humanitárne vlaky z Košíc smerujúce na západ, kde je k dispozícii možnosť prestupu.
>>> Fotografie z košickej vlakovej stanici nájdete v GALÉRII.<<<









Zdroj: (FB/Ministerstvo vnútra SR, vu)
Galéria
Odporúčané články

Košický kraj a priľahlé regióny zažijú aj tento týždeň rozsiahle odstávky elektrickej energie. Východoslovenská distribučná (VSD) pokračuje v plánovanej údržbe a rekonštrukcii distribučnej siete. Dotknutých bude viac než 20 lokalít, pričom najväčší zásah čaká Spišské Tomášovce, Košice – Sever a Smižany.

V Košiciach sa čoraz častejšie objavuje pohánkovec. Je to invázna rastlina z východnej Ázie, vytvára husté porasty a potláča pôvodnú vegetáciu. Táto trojmetrová rastlina s červenými škvrnami na stonkách a srdcovitými listami sa rýchlo šíri a je náročné ju zastaviť. Slovenská inšpekcia životného prostredia zaraďuje pohánkovec na zoznam rastlín vzbudzujúcich obavy.

Kedysi luxusná vila, dnes strašiak sídliska. Dom fotografa Rozmana už takmer desať rokov chátra a priťahuje neželaných návštevníkov. Obyvatelia okolitých panelákov sa denne stretávajú s hlukom, asociálmi a rušením verejného poriadku. Napriek zásahom polície sa situácia nemení. Kto nesie zodpovednosť a ako sa situácia vyrieši?