Anna a Juraj stoja bok po boku už 70 rokov. Mesto našlo najdlhšie zosobášený pár (FOTO)
V rámci Národného týždňa manželstva, ktorý sa na Slovensku konal od 12. do 18. februára, mesto Košice vyhlásilo výzvu, v ktorej hľadalo najdlhšie zosobášené páry v meste. Na výzvu reagovalo mnoho účastníkov vrátane samotných manželov, ich potomkov a ich známych. Medzi všetkými prihlásenými pármi boli aj manželia Vargovci, ktorí stoja bok po boku naozaj dlhý čas.

Anna a Juraj Vargovci, ktorí tohto roku oslavujú 70 rokov spoločného života, boli vyhlásení za najdlhšie zosobášený manželský pár v Košiciach. Ich dlhotrvajúci vzťah je žiarivým príkladom toho, ako môže vzájomná láska a odhodlanie prekonať všetky prekážky času. Pani Anna, ktorá sa tento rok dožije deväťdesiatky, zdieľala s nami svoj tajný recept na dlhovekosť a zdravie, ktorý spočíva v odmietaní mliečnych výrobkov a pečiva a naopak v preferovaní mäsa a mäsových produktov.
Primátor mesta Košice Jaroslav Polaček a námestníčka primátora Lucia Gurbáľová spoločne ocenili v Historickej radnici aj ďalšie páry, ktoré dosiahli významný míľnik – diamantovú svadbu, teda sú spolu 60 a viac rokov.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Manželia Grobarčíkovci sú spolu už 62 rokov. Recept na dlhoveké manželstvo neexistuje, tvrdí pár
Iniciatíva mesta Košice v kontexte Národného týždňa manželstva bola prijatá s veľkým nadšením a pozitívnym ohlasom, čo poukazuje na neustálu potrebu podporovať a oslavovať trvalé manželské zväzky. Aktivita nielenže zdôraznila význam dlhodobých vzťahov v spoločnosti, ale tiež poskytla príležitosť pre manželské páry zdieľať svoje skúsenosti, múdrosti a rady s ďalšími generáciami.
Galéria



Odporúčané články

Táto udalosť sa síce našťastie nestala, no minulý piatok bola predmetom komplexného cvičenia Letisko 2025 Košice, na ktorom sa zúčastnilo aj vedenie a zamestnanci referátu civilnej ochrany, BOZP a požiarnej ochrany mesta Košice.

Dvojúrovňová samospráva v Košiciach má svoje pozitíva, no vyvstávajú z nej aj určité problémy. Pre agentúru SITA to skonštatoval Jozef Andrejčák z Katedry verejnej politiky a teórie verejnej správy Fakulty verejnej správy UPJŠ v Košiciach. Ako Andrejčák ďalej uviedol, od roku 1990, keď bola dvojúrovňová samospráva v metropole východu zavedená, sa ukázali určité jej pozitíva, napríklad v podobe decentralizácie či subsiadiarity, ktoré sú pre dvojúrovňovú samosprávu typické.

Viaceré mestá a obce v Košickom kraji sa v týždni od 31. marca do 4. apríla musia pripraviť na dočasné prerušenie dodávky elektrickej energie. Dôvodom sú plánované práce na zariadeniach distribučnej sústavy spoločnosti Východoslovenská distribučná (VSD).