Až 700 veľkonočných kraslíc na jednom mieste. Kde ich nájdete? (FOTO)
V rámci podujatia (NE)tradičná Kvetná nedeľa, sa v Trebišovskom múzeu konajú tvorivé dielne, kde si účastníci môžu namaľovať svoje veľkonočné vajíčka. Okrem iného však na návštevníkov čakajú hand made trhy, kde môžu vidieť 700 veľkonočných kraslíc od 40-tich vystavovateľov.
Dnes (10. 4.) sa v Trebišovskom múzeu/Trebišovskom kaštieli koná podujatie pod názvom (NE)tradičná Kvetná nedeľa. Na výstave môžete uvidieť 700 jedinečných veľkonočných kraslíc rôznych druhov a veľkostí, napr. holubie, slepačie, morčacie, husacie a dokonca aj pštrosie. Zdobené sú tradičnými aj netradičnými technikami zdobenia.
Podujatie sa začne o 14:30. Okrem spomínanej výstavy sa návštevníci môžu tešiť na tvorivé dielne, kde si budú môcť svoje donesené vajíčka vymaľovať a naučiť sa rôzne výzdobné techniky. Celú atmosféru bude spríjemňovať hudba v podaní FSk Parobci z Dvorianok.
>>>FOTOGRAFIE NÁJDETE V GALÉRII<<<












V rámci Dňa hvezdární a planetáriu si útvar astronómie pripravil pre návštevníkov aj zaujímavé popoludnie. Od 14:30 do 16:00 si deti môžu vypočuť astronomické rozprávky. Pre dospelých je nachystaný program v podobe zaujímavých informácií o Slnku a Mesiaci, zatmení a iných úkazoch, ktoré nastanú v tomto roku. Tento program je naplánovaný od 16:30 do 18:00.
Pre návštevníkov bude otvorená aj koniareň, ktorá aktuálne slúži ako galéria, kde si môžete pozrieť výstavu detských výtvarných prác zo súťaže “Vesmír očami detí”.
Ako posledné spestrenie tohto výnimočného podujatia si návštevníci môžu vyskúšať jazdu na historickom traktore.
Podujatie je spoplatnené sumami: 3€/vstupné, 2€/jazda na historickom traktore.

Zdroj: Dobré správy z Trebišova, Rasťo Trnka, JL
Galéria
Odporúčané články
25. apríla 2026 sa v Miškolci konal 26. ročník podujatia Kézműves Kupa (Pohár zručnosti), ktorý organizuje Obchodná a priemyselná komora župy Boršod-Abov-Zemplín. Vyše 200 súťažiacich z Maďarska, Slovenska, Rumunska a Srbska súťažilo nielen v kaderníckych a vizážistickych disciplínách, ale aj v manikúre a nechtovom dizajne, starostlivosti o nohy a v úprave a technológii nadpájania mihalníc.
Americká spoločnosť AT&T pripravuje vo svojej košickej pobočke hromadné prepúšťanie. O prácu by malo prísť približne 200 až 230 zamestnancov. Organizačná zmena, ktorá nadobudne účinnosť od 1. júla, sa výrazne dotkne lokálneho trhu práce v metropole východu, pričom zasiahne predovšetkým zamestnancov na oddeleniach prichádzajúcich hovorov a ich manažérov.
V Košiciach v sobotu (18. 4.) sprejazdnia úsek Rastislavovej ulice od ulice Milosrdenstva po vstup do Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP). Zároveň bude v sobotu a nedeľu (19. 4.) medzi 6.00 a 18.00 h pre asfaltovanie komunikácie kompletne uzavretá križovatka Gemerská a Mudroňova zo všetkých smerov.