Betlehemské svetlo bude roznesené po celom Slovensku. Takto ho jednoducho nájdete!
Skauti dnes (16. 12.) roznesú Betlehemské svetlo do stoviek železničných zastávok a staníc vo vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Ľudia po celom Slovensku si môžu odpaľovať plamienok Betlehemského svetla a brať si ho do svojich domov už od roku 1989. Informovala o tom ZSSK, ktorá tak svojimi vlakmi prenesie plamienok nádeje do väčšiny miest a obcí.

Betlehemské svetlo nájdete aj na mape
„Národný dopravca je hrdým partnerom už 34-krát. Betlehemské svetlo po Slovensku rozvezie našich 24 spojení. Vlaky stoja vo viac ako 300 železničných staniciach a zastávkach, kde si plamienok môžu záujemcovia odpáliť od slovenských skautov, ktorým zabezpečujeme bezplatnú prepravu,” priblížil generálny riaditeľ ZSSK Peter Helexa s tým, že prvé vlakové spojenie, ktoré odštartuje betlehemskú štafetu, vypravia ráno o 7:55 z Bratislavy.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Slovákov čakajú Vianoce na snehu! Sneženie by malo pokračovať aj počas sviatkov
Poslednou zastávkou dňa bude Bardejov o 19:30. Verejnosť si môže na interaktívnej mape, ktorú skauti každý deň aktualizujú, vyhľadať miesta, kde bude Svetlo v rámci krajiny dostupné – www.betlehemskesvetlo.sk/mapa/.
Svetlo sa dostane do každého kúta Slovenska
ZSSK informovala, že Betlehemské svetlo skauti roznesú aj do obcí bez vlakového spojenia, ako aj do nemocníc, azylových domov, domovov sociálnej a opatrovateľskej starostlivosti. Budú ho odpaľovať na tradičných miestach v obciach a mestách, na predvianočných svätých omšiach, pobožnostiach, doručia ho aj na pomyselnú strechu Slovenska, na Lomnický štít. Slovenskí skauti odovzdali Svetlo aj poľským a ukrajinským skautom.
Galéria





Zdroj: SITA (kv)
Odporúčané články

Inovačné centrum Košického kraja (ICKK) prišlo s novinkou, spustilo pilotný ročník výmenných stáží v rámci predmetu Inovuj a podnikaj. Na projekte spolupracuje s vybranými univerzitami a firmami z regiónu.

Od pondelka 31. marca 2025 bude autobusová linka 24 premávať na skrátenej trase.

Sídlisko Ťahanovce ožilo tradičnými zabíjačkovými hodmi, ktoré spojili dobré jedlo, folklór a komunitnú atmosféru. Organizátori stavili na dostupnosť podujatia a efektívne využitie financií, pričom do príprav sa zapojili mestská časť a Združenie žien Slovenska.