Čelná zrážka si vyžiadala jeden ľudský život a ťažké zranenia

Čelná zrážka v okrese Košice – okolie si vyžiadala jeden ľudský život a ťažké zranenia. Pri dopravnej nehode vodič vozidla značky Škoda Felícia utrpel zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým, žiaľ, na mieste dopravnej nehody podľahol. Vodič vozidla značky BMW podľa predbežnej lekárskej správy utrpel ťažké zranenia. K zrážke došlo v obci Rákoš v okrese Košice-okolie. Informovala o tom Jana Mésarová z mediálneho okruhu Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) Košice v tlačovej správe.
„Podľa doterajších zistení včera krátko pred 17. hodinou viedol 40-ročný vodič z okresu Prešov osobné motorové vozidlo značky BMW v smere od obce Rákoš na obec Bohdanovce. Asi 200 metrov za obcou Rákoš po prejazde miernej ľavotočivej zákruty prešiel s vozidlom do protismernej časti vozovky, kde sa čelne zrazil s oproti idúcim vozidlom značky Škoda Felícia, ktoré v tom čase viedol 38-ročný vodič z okresu Košice okolie,” uviedla Mésarová. Policajti nehodu na mieste zadokumentovali. Počas dokumentovania nehody bola cesta uzavretá na potrebný čas a policajti usmerňovali cestnú premávku a dopravu odkláňali cez obce Ruskov a Slančík v okrese Košice – okolie.

Prítomnosť alkoholu u vodiča vozidla značky BMW dychovou skúškou zistená nebola. To, či bol pod vplyvom alkoholu, alebo iných omamných a psychotropných látok nebohý vodič, bude zisťované pri nariadenej pitve. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach okolie v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.
Zdroj: (SITA, DSe;bfe)
Odporúčané články

Nová Klinika zobrazovacích metód v Košiciach, spoločný projekt Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH) a Lekárskej fakulty UPJŠ, bude pôsobiť pod vedením profesorky Ingrid Schusterovej. Kardiologička a odborníčka na ultrazvukové zobrazovanie srdca prevzala poverenie viesť novovzniknuté pracovisko, ktoré integruje doterajšie Oddelenie funkčnej diagnostiky a Oddelenie rádiológie VÚSCH.

Poltucet verejných budov v meste by sa v najbližšej dobe mohol dočkať investícií na zníženie ich energetickej náročnosti za 7,1 milióna eur. Na samotné stavebné úpravy verejných budov by išlo takmer 6,1 milióna eur a na spracovanie projektových dokumentácií pre ich plánovanú obnovu ďalší milión eur. O schválení týchto investícií rozhodnú poslanci mestského zastupiteľstva na svojom zajtrajšom rokovaní.

V Košiciach žilo pred druhou svetovou vojnou približne 60-tisíc obyvateľov, z nich bolo približne 12 500 Židov. Väčšina žila v južnej časti mesta, kde vyrástli i viaceré synagógy, približuje pre agentúru SITA kurátorka Galérie Ľudovíta Felda v Košiciach Jana Teššerová. Deportácie Židov z Košíc sa začali až v roku 1944, keďže mesto od prvej viedenskej arbitráže v roku 1938 patrilo pod Maďarsko. Deportovaných bolo 15 807 Židov, a to nielen zo samotného mesta, ale aj z blízkeho okolia.