Česko zaradilo Slovensko medzi oranžové krajiny, ale iba v jednom prípade nemusíte vyplniť formulár a mať test
Doklad o vyplnení príjazdového formulára je nutné poskytnúť pri prípadnej kontrole na hraniciach.
Od pondelka 7. júna je Slovensko pre Českú republiku z hľadiska ohrozenia koronavírusom zaradené medzi oranžové krajiny.
Slovenskí občania tak môžu do Česka vstúpiť s negatívnym antigénovým testom nie starším ako 24 hodín alebo RT-PCR testom nie starším ako 72 hodín. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.
Pred vstupom do Českej republiky naďalej ostáva v platnosti povinnosť vyplniť príjazdový formulár, a ten vzdialeným prístupom poslať príslušnej krajskej hygienickej stanici. Doklad o jeho vyplnení je nutné poskytnúť pri prípadnej kontrole na hraniciach.
Naďalej zostáva v platnosti pravidlo, že ak doba pobytu v Českej republike nepresiahne 24 hodín, je možné do krajiny vycestovať bez povinnosti vyplnenia registračného formulára či testovania sa.
Zdroj: Webnoviny.sk (bh)
Odporúčané články
Ministerstvo školstva pripravuje odstránenie opustenej budovy na Masarykovej ulici v Košiciach. „Aktuálne prebiehajú kontrolné procesy projektovej dokumentácie a verejného obstarávania, ktoré sú nevyhnutné pre transparentný a zákonný postup,“ potvrdil v pondelok pre TASR odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže (MŠVVaM) SR.
Prvé čítačky bezkontaktných čipových kariet (BČK) s možnosťou platby kartou by vo vozidlách košickej MHD mohli pribudnúť koncom tohto roka. Pre TASR to uviedol poverený generálny riaditeľ Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) Roman Danko.
Na košickom sídlisku Terasa sa cez víkend uskutočnila dobrovoľnícka akcia zameraná na čistenie verejných priestorov. Upratovanie prebiehalo v lokalite Luník VIII, kde sa podarilo odstrániť väčšie množstvo odpadu.