Cez víkend sa beží Ultramaratón. Prinesie obmedzenia v doprave?
Už v sobotu 22. apríla 2023 štartuje ďalší ročník Ultramaratónu Košice – Miškolc, v ktorom si svoje sily zmerajú jednotlivci, dvojice ale aj niekoľkočlenné tímy. Prinesie tento maratón aj nejaké dopravné obmedzenia?
Prvý ultramaratón sa konal v roku 1999. Pri tomto behu sa cieľová destinácia neustále strieda, raz sa beží z Košíc do Miškolca a raz z Miškolca do Košíc. Tento rok sa stala cieľovou destináciou metropola východu.
Tohtoročná trasa sa mierne menila a to na maďarskej strane, kde došlo k úpravám. Z toho dôvodu bola nanovo premeraná aj celková dĺžka trate. Nadšenci behu si v tomto roku zmerajú sily na trati dlhej 117,3 km. Ultramaratón sa beží v 4 disciplínach: jednotlivci, 2-členná štafeta, 5-členná štafeta a 10-členná štafeta.
Trať pretekov je nasledovná: Miškolc – Sajóvámos – Szikszó – Hernádkércs – Abaújszántó – Vizsoly – Gönc – Kéked – Nižná Myšľa – Krásna – Košice. Prevažná väčšina vedie po cyklocestách a okresných cestách s nízkou úrovňou premávky. Miestami vedie trať aj po poľných cestách.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Hotel Yasmin vás pozýva na zážitkovú šesťchodovú večeru
Obmedzenia nebudú
“Počas športového podujatia Ultramaratón Miskolc – Košice nebudú žiadne obmedzenia v cestnej premávke na území okresu Košice okolie ani okresu Košice,” uviedla pre redakciu KOŠICE: DNES krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Na pozemných komunikáciách budú podľa Ivanovej osadené dočasné dopravné značky, ktoré budú na bežcov upozorňovať. Príslušníci Policajného zboru Slovenskej republiky budú počas celého priebehu podujatia dohliadať na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.
Polícia zároveň apeluje na divákov podujatia, ktorí sa rozhodnú bežcov povzbudzovať, aby dbali na zvýšenú bezpečnosť a nevstupovali účastníkom podujatia do trate. Taktiež apelujú na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby boli tolerantní, ohľaduplní a neohrozovali športovcov.
(ZL)
Odporúčané články
Košice si v nedeľu 17. novembra pripomenuli 35. výročie Nežnej revolúcie, ktorá patrí medzi kľúčové historické udalosti Československa. Nenásilný odpor ľudí v novembri 1989 priniesol zmenu, ktorá ukončila obdobie totalitného režimu a nastolila demokratické princípy, slobodu a práva pre všetkých občanov.
Poslanci Národnej rady SR Anna Záborská a Richard Vašečka predložili do parlamentu návrh zákona, ktorý by zásadne zmenil pravidlá interrupcií na Slovensku. Zákonodarcovia navrhujú znížiť maximálnu zákonnú lehotu na vykonanie interrupcie z doterajších 12 týždňov na iba 8 týždňov.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.