Dnes bude jasno až polooblačno, s teplotami do 29 stupňov
Dnes bude na Slovensku jasno až polojasno, popoludní polojasno až oblačno. Na svojom webe o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).
Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 24 do 29 stupňov Celzia, na Orave, pod Tatrami a hornom Spiši okolo 22 stupňov. Teplota na horách vo výške 1 500 metrov bude okolo 13 stupňov.
Bude bezvetrie alebo bude fúkať len slabý, na západe a aj východe miestami prevažne severný vietor rýchlosťou 2 až 6 metrov za sekundu (5 až 20 km/h).
Meteorológovia dnes žiadne zrážky nepredpokladajú.
Zdroj: (SITA/jl)
Odporúčané články
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) v piatok oficiálne spúšťa sezónnu prevádzku cyklobusu. Ako uvádza na svojej webovej stránke, tento rok prichádza vo výrazne rozšírenej podobe – s novými trasami, nástupnými a výstupnými zastávkami a lepšou dostupnosťou rekreačných lokalít. Cieľom je ponúknuť ekologickú a pohodlnú alternatívu pri ceste za aktívnym oddychom.
Policajti odhalili prípad podvodu, pri ktorom manželský pár neoprávnene získal humanitárne dávky pre občanov Ukrajiny za viac ako 300 000 českých korún, teda v prepočte približne 12 300 eur. Peniaze mali poberať napriek tomu, že na nich nemali nárok.
Bývalý uznávaný kardiológ Ľubomír Laurinec (70), ktorý v minulosti pôsobil na prestížnych európskych klinikách a podieľal sa aj na liečbe exprezidenta Rudolfa Schustera, sa po odpykaní trestu odňatia slobody ocitol bez domova.