Do siete očkujúcich lekárov sa zapojilo takmer 300 všeobecných lekárov a pediatrov

Očkovanie v ambulanciách všeobecných lekárov a pediatrov je dôležitým krokom, ako čo najviac priblížiť možnosť ochrany pred ochorením COVID-19 k pacientom. Na brífingu po stretnutí s lekármi a zaočkovanými pacientmi v Dolnom Kubíne to vyhlásil predseda vlády Eduard Heger. Podľa ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského sa do siete očkujúcich lekárov zatiaľ zapojilo 290 všeobecných lekárov a pediatrov.
V ambulanciách sa bude očkovať vakcínou od spoločnosti Pfizef/BioNTech. „Najúčinnejšou zbraňou v boji s koronavírusom je očkovanie, a preto sme urobili dôležitý krok, aby sme sa s vakcínou dostali čo najbližšie k pacientom. Lekár najlepšie pozná svojho pacienta a vie mu poskytnúť všetky dôležité informácie,” uviedol Heger a vyzval lekárov, aby sa pripojili do siete očkujúcich lekárov.
Premiér Heger si myslí, že ak by na Slovensku bolo zaočkovaných 90 percent obyvateľstva, tak by sa vírusová hrozba skončila. „Hľadáme všetky cesty, ktoré vedú k tomu, aby sa percento zaočkovanosti zvýšilo. Rozbiehame očkovanie v ambulanciách, budeme forsírovať mobilné očkovacie tímy a očkovanie v závodoch a väčších spoločnostiach,” doplnil premiérove slová minister Lengvarský.
Podľa aktuálnych pravidiel môže ambulantný lekár očkovať len svojich kapitovaných pacientov, čo by sa v krátkom čase mohlo zmeniť. „Rokujeme s poisťovňami o systéme vykazovania a ako vyriešiť spôsob výkonu, ktorý bude vykazovaný inému než zmluvnému lekárovi. Vzhľadom na snahu lekárov, ktorí sú ochotní pomáhať, to musíme vyriešiť čo najrýchlejšie,” poznamenal minister zdravotníctva.
Zdroj: SITA (bh)
Odporúčané články

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) informoval verejnosť o plánovanom čistení električkových žliabkov, ktoré sa uskutoční vo štvrtok večer 3. júla 2025.

Po úmrtí 11-ročného chlapca z regiónu Záhoria, ktoré je podľa predbežných informácií spájané s infekciou mozgu spôsobenou tzv. „mozgožravou“ amébou, hygienici na Slovensku spustili mimoriadne kontroly kvality vôd na verejných kúpaliskách.

V obci Zatín v okrese Trebišov došlo 25. júna krátko pred 2:00 hod. k požiaru garáže, ktorý sa následne rozšíril aj na strechu priľahlého rodinného domu. Podľa Hasičského a záchranného zboru Košického kraja bol požiar v čase príchodu záchranných zložiek už v plne rozvinutej fáze.