Facebookový účet KULTURBLOGU je znovu zrušený! Porušili pravidlá?

Spoločnosť Meta zaväzuje používateľov dodržiavať vopred odsúhlasené pravidlá. Nezodpovedné používanie profilov často vedie k úplnému zrušeniu účtov. Oddnes (20. 6.) už na Facebooku KulturBlog nenájdete.
KulturBlog je jeden z alternatívnych portálov, ktorý od dnešného dňa nie je súčasťou Facebooku alebo minimálne jeho príspevky nie sú viditeľné pre používateľov. Zatiaľ nie je známe, či bol profil vymazaný natrvalo alebo len dočasne. Stránka mala cez 60-tisíc fanúšikov a pri zadaní jej názvu do vyhľadávania Facebooku nájdete odkaz: “Tento obsah je momentálne nedostupný. Keď sa toto stane, tak zvyčajne preto, že vlastník či vlastníčka zdieľali obsah iba s malou skupinou ľudí, zmenili nastavenia zobrazenia alebo bol ich obsah odstránený.”
“Ďalší dezoláti s väčším výtlakom po Blahovi sú dole a my, samozrejme, budeme pracovať na ďalších, ktorých nám denne nahlasujete,” napísal status facebookový profil, ktorý zbiera dáta o extrémistoch pod názvom Blbec.online.
Kvôli prepojeniu na ĽSNS bol profil Kulturblogu už raz zablokovaný. Minulý týždeň Facebook zablokoval aj profil slovenského opozičného politika, Ľuboša Blahu, a to práve kvôli opakovanému porušovaniu pravidiel.
Odporúčané články

Plávajúca fontána v Košiciach je po zimnej prestávke späť. Fontána bude fungovať v testovacej prevádzke, preto je potrebné prípadné poruchy nahlásiť. Jej efekty si môžu návštevníci Mestského parku užiť v stanovenom čase každý deň.

Cestujúci v košickej MHD dostali od dnešného (15. 5.) rána do predčasného užívania ďalšiu zrekonštruovanú zastávku Okresný úrad v smere na Mier. Jej rekonštrukcia bola súčasťou II. etapy Modernizácie zastávok verejnej dopravy a informačných systémov v Košiciach, v rámci ktorej sa od marca do mája zrekonštruovalo šesť zastávok MHD.

Slovensko sa bude v utorok (30. 5.) lúčiť s významnými osobnosťami. V Košiciach sa bude konať posledná rozlúčka s emeritným arcibiskupom Alojzom Tkáčom. V Bratislave sa môže prísť verejnosť poslednýkrát rozlúčiť s hercom a hudobníkom Danielom Heribanom.