Falošný lekár vylákal od dôchodkyne z Košíc tisíce eur
AKTUALIZOVANÉ
Obeťami podvodníkov sa často stávajú starší a dôverčiví ľudia, ktorí ľahko naletia na vymyslené srdcervúce príbehy. Jeden takýto prípad aktuálne riešia košickí policajti.
Ako nás informovala krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová, pred dvoma týždňami zatelefonoval na pevnú linku 83-ročnej Košičanke neznámy muž. Predstavil sa ako doktor Varga.
[ad][/ad]Vymyslená havária
„Dôchodkyni oznámil, že jej syn spôsobil dopravnú nehodu. Vraj je zranený, nevie komunikovať, je pod narkotikami a má prehryznutý jazyk. Ďalej uviedol, že syn pri havárii zranil aj iné osoby z druhého auta a spôsobil im materiálnu škodu. Pod zámienkou odškodnenia posádky druhého vozidla žiadal od dôchodkyne, aby zaslala peniaze na účet podľa jeho inštrukcií,“ opisuje podvod J. Mésarová.
Preľaknutá žena naozaj na neznámy účet poslala takmer 5-tisíc eur. Neskôr zistila, že žiadna havária sa synovi nestala a ktosi ju zámerne podviedol. Vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie pre zločin podvodu. Polícia po páchateľovi pátra.
[ad2][/ad2]Ďalší pokus?
Na podobný podvod dnes takmer doplatila aj vyše 80-ročná Košičanka, upozornil nás na to náš čitateľ. Niekto jej volal, že do nemocnice v Šaci doviezli jej zraneného syna, ktorý pracuje v košickom U. S. Steel. Starká na vlastné šťastie zalarmovala svoju rodinu. Sestry údajne zraneného muža zistili, že ich brat je v práci a žiadny úraz sa nestal.
„Hneď kontaktovali políciu. Nevieme, čo chcel podvodník dosiahnuť. Možno si myslel, že hneď odíde z domu, ktorý budú môcť bez problémov vykradnúť,“ myslí si muž, ktorý nám príbeh vyrozprával.
Starká tentoraz nenaletela, iní však to šťastie nemali. Podľa informácií z polície len v Košickom kraji zaznamenali za prvých osem mesiacov tohto roka 25 podvodov, ktorých obeťami sa stali seniori. Páchateľom hrozí podľa aktuálnej legislatívy trest v rozpätí od troch do desiatich rokov.
[ad3][/ad3]Odporúčané články
Obyvatelia a cestujúci mestskou hromadnou dopravou sa stále častejšie stretávajú s nepríjemnými obmedzeniami spôsobenými aktmi vandalizmu na vozidlách MHD. Tento problém sa objavuje vo forme nelegálnych nápisov na autobusoch a električkách.
Na Verejnom cintoríne v Košiciach prebehla obnova centrálneho kríža, ktorý sa od svojho postavenia v roku 1898 stal významným symbolom viery, nádeje a večnosti.
Mesto Košice je tradične jedným z najvýznamnejších partnerov tejto najväčšej športovej udalosti v Košiciach. Práve mesto sa už celé storočie podieľa nielen organizačne, technicky a personálne, ale aj peňažným a nepeňažným plnením v celkovej výške takmer 150 000 eur.