07.04.21

Festival Pohoda sa tento rok neuskutoční, nahradí ho séria malých podujatí

Festival Pohoda sa tento rok neuskutoční, nahradí ho séria malých podujatí pod názvom Pohoda on the Ground. Ďalší, v poradí 24. ročník festivalu sa tak opäť posúva a konať by sa mal od 7. do 9. júla 2022. Informovali o tom organizátori festivalu na oficiálnej webovej stránke podujatia.

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac

Všetky vstupenky zakúpené na 24. ročník tohto festivalu však naďalej ostávajú v platnosti. Týka sa to konkrétne edície z roku 2020 a 2021. Podľa organizátorov je prenesenie lístkov na budúci rok tou najoptimálnejšou voľbou, ako festival podporiť. Avšak tým, ktorí to potrebujú, vedia organizátori vrátiť za kúpený lístok plnú sumu. Práve pre nich bola na stránke festivalu zriadenia sekcia Pohoda 20 -> 22 aj s návodom, ako postupovať pri refundácii. Organizátori podotkli, že sa na budúcoročné podujatie snažia presunúť aj potvrdených umelcov a kapely na rok 2021.

reklamná správa

Organizátori rozhodnutie o presune ročníka prijali po diskusiách s epidemiologičkami Zuzanou Krištúfkovou, Máriou Štefkovičovou, Alexandrou Bražinovou a s matematikom Richardom Kollárom. Uviedli, že títo odborníci nevideli reálnu šancu na usporiadanie podujatia s kapacitou 30-tisíc ľudí počas tohto leta. Doplnili tiež, že pre medzinárodné festivaly je dôležitá aj situácia v iných krajinách. V posledných týždňoch viacerí umelci odvolali plánované letné turné a zrušili sa tiež viaceré festivaly, ktoré nadväzovali na Pohodu. „Je nám to ľúto, ale naše rozhodnutie považujeme za nevyhnutné a správne. Zároveň sme rozbehli prípravu sérii malých festivalov, ktoré chceme na trenčianskom letisku urobiť už toto leto, a ktorým sme dali názov Pohoda on the Ground,“ vysvetlil organizátor festivalu Pohoda Michal Kaščák. Dodal, že na jeseň sa má rozbehnúť klubová scéna.

reklamná správa

(SITA, adz;jme, foto: webnoviny/sita/Martin Medňanský)

Čítajte viac: festival

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím