Grant aj pre kanoistov
Karpatská nadácia v Košiciach podporila z grantového programu Spoločne pre región šesť projektov.
Symbolické šeky odovzdali prezident hutníckej spoločnosti U. S. Steel Košice Scott Buckiso a riaditeľka nadácie Laura Dittel.
Občianske združenia Enjoy the ride dobuduje zázemia pre BMX jazdcov v Dirtparku. Vodáci z Akademik TU Košice príspevok použijú na čistenie vodnej priehrady Ružín pre kanoistické športy. Deti a mládež z mestskej časti Džungľa zase potešia voľnočasové kurzy šitia.
[ad][/ad]„Naše partnerstvo v tomto programe trvá už roky, je prínosom pre ľudí žijúcich na východnom Slovensku,“ povedal Buckiso. V tomto roku bolo v programe Spoločne pre región rozdelených vyše 13-tisíc eur. Za uplynulých jedenásť rokov podporila Karpatská nadácia spolu 101 združení sumou viac ako 255-tisíc eur.
(TASR, PS)
Odporúčané články
Celoslovenskú terénnu preventívnu kampaň s názvom Na vlastnej koži spustilo v pondelok v Košiciach Ministerstvo vnútra (MV) SR. Kampaň sa sústreďuje na tri oblasti – drogy, kyberšikanu a týranie zvierat – a cieľom je, aby si mladí ľudia lepšie uvedomili následky svojich rozhodnutí.
Mesto Košice pristúpilo od pondelka 4. mája k dočasnej odstávke vybraných závorových parkovacích systémov. Dôvodom je prebiehajúca modernizácia infraštruktúry, ktorej hlavným cieľom je inštalácia nových výjazdových terminálov s podporou bezhotovostnej platby. Technické práce by mali byť ukončené do konca aktuálneho týždňa.
Vedec Doc. RNDr. Michal Goga, PhD. z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach sa vrátil z výskumnej expedície v Antarktíde, odkiaľ priniesol takmer 400 unikátnych vzoriek machov a lišajníkov. Následný laboratórny výskum prineseného biologického materiálu má pomôcť pri identifikácii látok využiteľných v medicíne, poľnohospodárstve či biotechnológiách.