Ivan Korčok v Košiciach: VÝZVA k jednote pred druhým kolom prezidentských volieb
Včera, 26. marca, navštívil Košice kandidát na prezidenta Slovenskej republiky Ivan Korčok, ktorý sa spolu s Petrom Pellegrinim prebojoval do druhého kola prezidentských volieb naplánovaných na 6. apríla 2024. Korčokova návšteva Košíc prišla v čase intenzívnej predvolebnej kampane, pričom sa zameriaval na stretnutia s podporovateľmi a verejné vystúpenia.
VEREJNÉ POZVANIE
Pred svojou košickou akciou Korčok prostredníctvom sociálnych sietí vyzval občanov na zhromaždenie. “KOŠICE, dnes o 18:00 sa vidíme na Hlavnej ulici pri Dolnej bráne. Po prvom kole máme veľkú šancu na úspech, práve vďaka vašej podpore. Poďme aj dnes ukázať, že sa dokážeme spojiť pre lepšiu budúcnosť Slovenska,” oznámil svojim sledovateľom.
Po akcii Korčok neváhal poukázať na politickú situáciu v krajine, kritizujúc súčasnú vládu vedenú Robertom Ficom. “Každý deň vláda pod vedením Roberta Fica ukazuje, že sa bude správať, ako by im tu patrilo úplne všetko. Ani sa nesnažia predstierať nejakú snahu o celospoločenskú zhodu. Aby im už v ceste nestálo takmer nič, potrebujú mať aj v úrade prezidenta človeka, ktorý napriek rečiam vždy spraví to, čo chce šéf Smeru. Rozdiel pred druhým kolom sa stále zmenšuje, ale musíme ukázať, že nás je dosť. Nemôžu ovládnuť všetko a spolu to dáme,” vyjadril sa Korčok.
ZAPÁLIL SVIEČKU
V rámci svojej návštevy Košíc Korčok tiež venoval poctu obetiam komunistického režimu. “Po dnešnom košickom zhromaždení som symbolicky zapálil sviečku pri pamätnej tabuli obetí komunistického režimu, aby som si uctil všetkých odvážnych ľudí, ktorí sa pred 36 rokmi zúčastnili sviečkovej manifestácie a naštartovali zmenu v nedemokratickom Československu. Aj komunisti si mysleli, že môžu mať všetko. No nebolo to tak. Jeden z organizátorov sviečkovej manifestácie, Silvester Krčméry, to však pamätne vyjadril, keď povedal: ‘Vy máte moc, ale my máme pravdu.’ Priatelia, pravdu nám nevezmú!” zdieľal Korčok svoje pocity s podporovateľmi.
Odporúčané články
V košickej mestskej hromadnej doprave dôjde od nedele 8. marca k dočasným zmenám. Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) upozorňuje cestujúcich, že úpravy trás sa dotknú viacerých autobusových liniek pre pokračujúce práce na Rastislavovej ulici.
Hlavnú ulicu čaká najväčšia rekonštrukcia od čias primátora Rudolfa Schustera. Zajtra (t.j. 17. 2.) sa na Hlavnej ulici začnú prípravné práce a ohradenie staveniska súvisiace s projektom Obnovy národnej kultúrnej pamiatky – Archeologické múzeum Dolná brána. Stavebné práce v hodnote 2,7 milióna eur bude mať počas nasledujúcich ôsmich mesiacov na starosti spoločnosť Betpres.
Volebný rok 2026 bude v Košiciach patriť predovšetkým primátorským voľbám a s nimi aj zvýšenému záujmu verejnosti o to, kto kandiduje, s akým programom a aké výsledky má za sebou. KOŠICE: DNES preto pripravili pre voličov aj kandidátov komplexný volebný servis, ktorého cieľom je priniesť objektívne, vyvážené a overené informácie pre všetkých.