Košičania budú môcť znova využiť Študentskú právnu poradňu

Projekt Študentskej právnej poradne vznikol v spolupráci Právnickej fakulty UPJŠ s mestom Košice a Mestskou časťou Staré Mesto. Prostredníctvom poradne budú môcť obyvatelia Košíc získať bezplatnú právnu analýzu svojho právneho problému, ktorú pre nich vypracujú študenti. Na ich prácu budú dohliadať skúsení advokáti.
Študenti tak získajú prax v odbore a občania Košíc budú môcť zadarmo vyriešiť svoj problém bez toho, aby sa museli trápiť tým, že si nemôžu dovoliť profesionálneho advokáta. Navyše im študenti poskytnú niekoľko možností, ako ich prípad vyriešiť.
Na študentov sa môžete obrátiť s problémom z oblasti: občianskeho práva, rodinného práva, obchodného práva, pracovného práva, práva sociálneho zabezpečenia, správneho práva a daňového práva.
Študentská poradňa bude fungovať od 21. februára do 27. apríla 2022. Záujemcovia o poradenstvo sa môžu zastaviť na dvoch pobočkách – na Miestnom úrade MČ Košice – Staré Mesto a na Magistráte mesta Košice. V prípade pobočky na Magistráte je potrebné sa vopred objednať. Na úrade v Starom Meste študentov nájdete každý utorok a stredu od 14:30 do 16:00 hod.
Zdroj: (pravnekliniky.sk, DK)
Odporúčané články

V prvej tridsiatke top škôl z celého Slovenska sa nachádza päť župných stredných škôl Košického kraja – košické gymnáziá Poštová a Alejová, SPŠ elektrotechnická na Komenského 44, Gymnázium a základná škola Sándora Máraiho s vyučovacím jazykom maďarským na Kuzmányho 6 a tiež rožňavská Obchodná akadémia na Akademika Hronca 8. Gymnázium Poštová sa v národnom rebríčku umiestnilo na druhom mieste. Vyplýva to z hodnotenia Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO). Informoval o tom Košický samosprávny kraj (KSK).

Predpoveď počasia ukazuje, že metropolu východu v najbližších dňoch zastihne sneženie. V Košiciach je preto rozmiestnených niekoľko nádob s posypovým materiálom, ktoré slúžia na zimnú údržbu komunikácií.

V súčasnosti sa stáva čoraz väčším trendom uverejňovať všetky sťažnosti na sociálne siete a čakať, že si ich dotyčné osoby či inštitúcie všimnú a zakročia. Inak tomu nie je ani v prípade nalezených občianskych dokladov, kariet či iných preukazov totožnosti.