03.03.21

Košický samosprávny kraj pokračuje v hromadnom očkovaní opäť od 6. marca

 

Počas štyroch dní zaočkovali v očkovacom centre v Košiciach takmer 4 500 ľudí.

Veľkokapacitné očkovacie centrum Košického samosprávneho kraja (KSK) na Ostrovského ulici v Košiciach má za sebou štyri dni pilotného očkovania. Od soboty 27. februára do utorka 2. marca tu dostalo vakcínu proti COVID-19 dokopy 4 475 ľudí, ktorí sa nahlásili cez portál korona.gov.sk. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac

„Zatiaľ čo prvý deň sme zaočkovali 520 záujemcov, v štvrtý deň sme sa dostali už na počet 1 407 zaočkovaných za deň. Celkovo tak župa za pilotné štyri dni zaočkovala 4 475 ľudí. Aj vďaka našej iniciatíve sa pred víkendom otvoril očkovací systém aj pre ďalšie profesie v kritickej infraštruktúre, takže okrem učiteľov do 55 rokov sme očkovali aj zamestnancov Správy ciest KSK, vodičov v prímestskej autobusovej doprave, zamestnancov dopravných podnikov či predavačov,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Kraj zabezpečil pri pilotnom očkovaní materiálno-technické vybavenie vrátane chladiacich boxov potrebných na uskladňovanie vakcín. Chod očkovacieho centra zabezpečovalo denne 17 zdravotníkov, ďalších osem dobrovoľníkov pomáhalo s administratívou. Počas pilotných štyroch dní sa očkovalo vakcínou od spoločnosti AstraZeneca, v prvej fáze dostala župa z ministerstva 5 200 dávok. Rezervné dávky, ktoré sa zvýšili, využije kraj pri očkovaní počas nasledujúceho víkendu. Z celkového množstva 4 475 očkovaní zaznamenali očkovacie tímy len dva prípady nevoľnosti, ktoré si vyžiadali asistenciu zdravotníka.

Košický samosprávny kraj pokračuje vo vakcinácii opäť od soboty 6. marca. Vzhľadom na to, že štát mení stratégiu očkovania, kraj čaká na inštrukcie z Ministerstva zdravotníctva SR. Podľa doposiaľ zverejnených informácií by už nemali byť prioritne očkovaní občania podľa profesie, rozhodujúcim kritériom má byť vek. Počet dní, počas ktorých sa bude očkovať, bude závisieť od počtu dodaných vakcín.

reklamná správa

(SITA, mt;mlu,foto: SITA, ilustračné)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím