KSK opravuje cestu medzi Obišovcami a Ruskými Pekľanmi za 174-tisíc eur
Košický samosprávny kraj (KSK) v týchto dňoch opravuje cestu medzi Obišovcami a Ruskými Pekľanmi v okrese Košice – okolie za 174-tisíc eur. Na tomto úseku sa v jarných mesiacoch v dôsledku pádu stromu s koreňovou sústavou zosunula časť cesty.
Ako uviedla hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková, v rámci prác musia cestári zosilniť svah a vybudovať nový oporný múr tak, aby nedochádzalo k jeho ďalším poklesom. Súčasťou rekonštrukcie bude aj oprava vozovky a osadenie ríms a zvodidiel. V tomto úseku platia v súčasnosti dočasné dopravné obmedzenia, vodiči sú povinní dať prednosť v jazde protiidúcim vozidlám. Rekonštrukcia by mala byť ukončená do konca roka.
Hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková pre kosice.korzar.sme.sk uviedla, že sa musí zosilniť svah aby nedochádzalo k jeho poklesom. Súčasťou rekonštrukcie by mala byť aj oprava vozovky.
(SITA, mt;mlu)
Odporúčané články
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) začne od stredy (15. 4.) s jarným čistením električkových tratí.
Hneď po Veľkej noci sa v utorok 7. apríla začne s dlhoočakávanom rekonštrukciou križovatky Kostolianska cesta – Národná trieda (Vodárenská ulica) – Podhradová pri Crow aréne. Jej súčasné podoba svojimi stavebno-technickými parametrami už dlhé roky nespĺňa požiadavky motoristov na bezpečnú a plynulú cestnú premávku.
Vedec Doc. RNDr. Michal Goga, PhD. z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach sa vrátil z výskumnej expedície v Antarktíde, odkiaľ priniesol takmer 400 unikátnych vzoriek machov a lišajníkov. Následný laboratórny výskum prineseného biologického materiálu má pomôcť pri identifikácii látok využiteľných v medicíne, poľnohospodárstve či biotechnológiách.