Kultúra dostala od vlády facku, uviedla poslankyňa Laššáková
Opozičná strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) považuje rozhodnutie vlády uvoľniť opatrenia pre kultúru v režime (očkovaní, prekonaní – OP) a do 50 sediacich návštevníkov za výsmech slovenskej kultúre. Informovala o tom hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková.
„Ak si zoberieme, že sála opery SND má kapacitu 900 miest, sála činohry 600 miest, Divadlo Nová scéna 600 miest a podobne je to aj v iných mestách, zjavne kultúra dostala od vlády facku” uviedla nezaradená poslankyňa Ľubica Laššáková (Hlas-SD). Podľa nej sa stačilo inšpirovať susedným Českom, kde sú jasne stanovené pravidlá pre OP už od 26. novembra a pri kultúrnych akciách tam môže byť maximálne 1 000 sediacich osôb.
„Zase sa niečo prijalo od stola a bez konzultácie s predstaviteľmi kultúry. Je to potvrdenie, že rezort vedie nekompetentná ministerka, neschopná obhajovať záujmy slovenskej kultúrnej obce. Očakávam, že po tomto rozhodnutí ponúkne svoju rezignáciu,” povedala Laššáková.
Zdroj: (SITA, ta;isu)
Odporúčané články
Vedec Doc. RNDr. Michal Goga, PhD. z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach sa vrátil z výskumnej expedície v Antarktíde, odkiaľ priniesol takmer 400 unikátnych vzoriek machov a lišajníkov. Následný laboratórny výskum prineseného biologického materiálu má pomôcť pri identifikácii látok využiteľných v medicíne, poľnohospodárstve či biotechnológiách.
Do nových investícií v oblasti dopravy, kultúry alebo ochrany životného prostredia pôjde v najbližších mesiacoch v Košiciach a ich blízkom okolí takmer 21,5 milióna eur. Na košickom magistráte sa uplynulý piatok na druhom tohtoročnom zasadnutí Kooperačnej rady Udržateľného mestského rozvoja (UMR) Košice zišli zástupcovia vedenia mesta, mestských častí a ďalších 40 obcí z okresu Košice-okolie.
Zápisy budúcich prvákov do košických základných škôl (ZŠ) sú naplánované na piatok (10. 4.) medzi 14.00 až 18.00 h a sobotu (11. 4.) od 8.00 do 12.00 h. Informuje o tom mesto Košice na svojej webovej stránke.