Lístky na vlaky si po novom môžete kúpiť aj na poštách
Pre všetkých, ktorí cestujú vlakom po Slovensku, prichádza Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) s prelomovým pilotným projektom. Odteraz budú vnútroštátne cestovné lístky dostupné aj na vybraných pobočkách Slovenskej pošty.
Projekt, ktorý sa po úspešných rokovaniach rozbehol v spolupráci so Slovenskou poštou, umožňuje nákup lístkov v mestách a obciach, kde sa železničné pokladnice museli kvôli ekonomickým dôvodom v minulosti zatvoriť. Medzi pilotnými pobočkami, kde už služba funguje, sú napríklad Báhoň, Hurbanovo, Čadca (Pošta 1 Čadca), Fiľakovo, Michaľany, Stakčín, pričom v Strážskom by sa predaj mal spustiť už čoskoro v priebehu novembra.
„Našim cieľom je neustále zlepšovať dostupnosť služieb pre cestujúcich. Veríme, že táto nová možnosť na poštách poskytne pohodlnejšie riešenie najmä tým, ktorí si chcú zakúpiť lístok osobne. Možnosť kúpiť lístky na poštách môže byť obzvlášť prínosná pre starších cestujúcich, ktorí uprednostňujú osobný kontakt pri kúpe lístka,“ uviedol k tomuto kroku generálny riaditeľ ZSSK Peter Helexa
„Tento pilotný projekt je skvelou ukážkou synergie medzi našimi inštitúciami. Ak bude záujem verejnosti dostatočný, zvážime rozšírenie tejto služby aj na ďalšie poštové pobočky,“ vyzdvihol výhody projektu riaditeľ Slovenskej pošty Vladislav Kupka.
Primárnym cieľom tejto pilotnej fázy je otestovať, či bude o novú možnosť kúpy lístkov záujem. Na základe odozvy od cestujúcich sa ZSSK a Slovenská pošta rozhodnú o prípadnom rozšírení predaja lístkov na ďalšie miesta. Pre obyvateľov dotknutých miest a obcí to môže znamenať výrazné zjednodušenie pri plánovaní svojich ciest, keďže nové predajné miesta môžu byť bližšie k ich domovom.
Odporúčané články
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.
Vláda schválila návrh zákona o finančnom odškodnení fyzických osôb, ktorým bola v súvislosti s opatreniami počas pandémie COVID-19 spôsobená finančná ujma.
Mestská časť Košice – Nad jazerom sa tento rok prvýkrát zapojila do ušľachtilého projektu Ponožkový október. Cieľom tejto charitatívnej akcie je pomôcť ľudom bez domova a tým, ktorí žijú v zložitých podmienkach, zvládať kruté zimné obdobie bez nebezpečenstva omrzlín a v chladnom počasí. Najviac párov požiek doniesli deti z materskej školy na Dneperskej ulici.