Mariana Kočnera obvinili v kauze Technopol Servis
AKTUALIZOVANÉ
Neprávoplatne odsúdeného za falšovanie zmeniek Mariana Kočnera obvinila polícia v kauze Technopol Servis.
Na informáciu upozornil portál Aktuality.sk, potvrdil to hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.
„Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v piatok 13. marca obvinil z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku osoby J. D. a M. K.,“ uviedol Slivka.
[ad][/ad]Odhalil to už Kuciak
Na kauzu nepriateľského ovládnutia spoločnosti Technopol Servis upozornil v minulosti zavraždený novinár Ján Kuciak. Ten opísal podozrivé prevody nehnuteľností a majetku s osobami s napojením na Mariana Kočnera.
Jeden z obvinených v kauze Jozef Dučák bol aj svedkom v kauze vraždy novinára, ako aj svedkom v kauze falšovania zmeniek TV Markíza. Za tento trestný čin bol Marian Kočner neprávoplatne odsúdený na 19-ročný trest odňatia slobody. V kauze čelí obvineniu aj jeden z advokátov Mariana Kočnera Andrej Šabík. Z ukradnutia akcií spoločnosti je obvinená Denisa Pávková, ktorá mala o Technopole s Marianom Kočnerom komunikovať cez aplikáciu Threema.
Pri konfrontácii s kauzou Technopol uviedol v minulosti Marian Kočner, že sa jedná o „schizoidné“ výmysly, a svoj podiel na ovládnutí firmy popieral. Z komunikácie cez Threemu vyplýva, že mal Marian Kočner celú akciu zorganizovať. Ako organizátor je aj v kauze obvinený.
Marian Kočner je obvinený tiež v kauze podplácania viacerých bratislavských sudcov. Obžalovaný je z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.
(TASR)
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Učinili tak na mimoriadnom rokovaní v piatok popoludní. Na základe schválenej dohody zaniknú všetky doterajšie vzájomné sporné i nesporné nároky medzi samosprávou a spoločnosťou, ktoré sa týkajú užívania priľahlého areálu pri Národnom olympijskom centre plaveckých športov (NOCKE, predtým Mestská krytá plaváreň Košice).
Pýtali sme sa Košičanov, ako si predstavujú svoju štedrovečernú večeru. Dali sme im na výber medzi rezňom a rybou. Väčšina sa prikláňala k rezňu a jeden manželský pár bude mať na stole dokonca hneď všetko, aj vyprážané rezne aj rybu, aby si každý prišiel na svoje. Ako je to u vás doma?
Deti väčšinou jasne vyjadria, čo si prajú nájsť pod stromčekom, už mesiace vopred. Napriek tomu prinášame tipy na darčeky, ktoré sa dajú kúpiť v Košiciach a mohli by potešiť menšie deti, predškolákov aj školákov.