Matovič chce dať každému voličovi 500€ za účasť
Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO) predložilo do parlamentu návrh, na základe ktorého štát každému, kto príde voliť v nasledujúcich predčasných voľbách do Národnej rady (NR) SR, vyplatí 500 eur bez akýchkoľvek daní a odvodov.
Uviedol to poslanec NR SR a líder OĽaNO Igor Matovič na včerajšej tlačovej besede. „Je to možno na jednej strane šokujúca suma. Na druhej strane žijeme šokujúce chvíle a výsledky volieb pre všetkých demokratov môžu byť extrémne šokujúce,” tvrdí Matovič. Dodal, že tak chcú dosiahnuť maximálnu volebnú účasť.
Matovič chce splniť ďalší zo sľubov
Ako na sociálnej sieti píše Igor Matovič, splnil príspevok na dieťa vo výške 200€, príspevky za očkovanie vo výške 300€, preto chce splniť aj 500-eurové príspevky za účasť v septembrových voľbách.

Štát bude tento nápad stáť 1,5 miliardy eur
„Keby prišli voliť tri milióny ľudí pri 500 eurách, tak celkový dopad na verejné financie je zhruba 1,5 miliardy eur. Samozrejme, z toho sa časť dostane späť do ekonomiky, takže môžeme rátať asi o 20 percent menšími dopadmi, lebo sa to vráti cez dane a poplatky,” vysvetlil líder OĽaNO.
Mohlo by vás zaujímať: Odborári ukončili štrajk. MHD bude premávať od dnešnej polnoci
Matovič sa zároveň spolieha na to, že opozícia za návrh zahlasuje, keď „majú plné ústa toho, ako chcú pomáhať dôchodcom a iným ľuďom. Prídu, nebudú šaškovať s chlebom s maslom, podporia a aj dôchodcom doprajú 500 eur. Mne nevadí, že dôchodca príde voliť Roberta Fica (Smer-SD) alebo Petra Pellegriniho (Hlas-SD). Keď je to v súlade s jeho svedomím, nech príde,” povedal poslanec.
Zdroj: SITA (Dse, vr)
Odporúčané články
V lesoch pri Košiciach budú počas marca prebiehať plánované ťažbové práce, ktoré sa dotknú aj obľúbenej cyklotrasy medzi obcou Sokoľ a Kráľovou studňou. Mestské lesy Košice upozorňujú návštevníkov, že v dotknutom úseku sa bude pohybovať lesná technika a prejazd po lesnej ceste môže byť dočasne obmedzený.
Mesto Košice pripravuje pre obyvateľov mestskej časti Sídlisko KVP, ktorí si zakúpili parkovacie karty, formulár. Budú sa môcť rozhodnúť, či chcú posunúť začiatok platnosti parkovacej karty na 1. marec 2027, alebo chcú kartu zrušiť a vrátiť späť peniaze v plnej výške.
Modernizácia električkovej trate (MET) na sídlisku Nad jazerom sa už zdarne prehupla do svojej druhej polovice. Momentálne všetko nasvedčuje tomu, že dodržaný bude aj zmluvný termín ukončenia stavebných prác, ktorý je naplánovaný na prelom júla a augusta.