Mesto opäť hľadá riaditeľa DPMK
Opakované výberové konanie na post generálneho riaditeľa Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) sa zajtra (18. 2.) dostane do svojej záverečnej fázy. Mená postupujúcich kandidátov však mesto zverejní tesne pred zajtrajším verejným vypočúvaním.
Zo 14 prihlásených uchádzačov do finále postúpili podľa informácií z magistrátu štyria.
[ad][/ad]Rovnaký systém
Predpoludním najprv 7-členná výberová komisia na neverejnom vypočutí preverí odborné a manažérske kvality kandidátov a vypočuje si aj ich stratégiu rozvoja spoločnosti.
Popoludní o 14.00 hod. sa v malej zasadačke magistrátu začne verejné vypočutie kandidátov, na ktorom sa rovnako ako počas všetkých transparentných výberových konaní môže zúčastniť aj verejnosť.
Každý z finalistov bude mať k dispozícií 45 minút. Počas nich má 10 minút na prezentáciu svojej stratégie rozvoja, ďalších 15 minút môže využiť na odpovede na otázky výberovej komisie a 20 minút je určených na zodpovedanie otázok verejnosti. Priamy prenos pôjde aj na Facebooku mesta.
Víťaza musí odobriť zastupiteľstvo
Výberová komisia na základe bodového hodnotenia odporučí v stredu 18. februára primátorovi Jaroslavovi Polačekovi (nezávislý) najvhodnejšieho kandidáta. Generálneho riaditeľa DPMK budú o deň na to schvaľovať poslanci na mestskom zastupiteľstve. Ak ho poslanci odobria, svojej funkcie by sa mal ujať od 1. marca.
V septembri minulého roku sa už mesto pokúšalo nájsť nového kandidáta na riaditeľa DPMK. Do finálovej trojky vtedy postúpil Štefan Dutko, Juraj Hamaj a Tomáš Kizek. Komisia vtedy vybrala T. Kizeka, ktorý však neprešiel cez mestský parlament, keďže nespĺňal požiadavku na vzdelanie.
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Polícia pátra po jedenásťročnej Oľge Gažiovej, ktorá má trvalé bydlisko v mestskej časti Košice II. Maloletá je úradne vedená ako nezvestná osoba od 9. apríla 2026.
Nájsť večer voľné parkovacie miesto na košickom sídlisku Ťahanovce je pre mnohých vodičov každodenný problém. Po návrate z práce často krúžia po sídlisku niekoľko minút, kým sa im podarí zaparkovať. Niektorí nakoniec zastavia aj na miestach, ktoré na parkovanie pôvodne ani neboli určené.
Súčasných 213 autobusov vo vozovom parku DPMK dostane ďalšie posily, ktoré prinesú cestujúcim v MHD výrazné zvýšenie komfortu, bezpečnosti a kvality cestovania. DPMK podpísal s českou spoločnosťou SOR Libchavy s.r.o. dve čiastkové zmluvy na dodanie 30 nových nízkopodlažných autobusov s pohonom na stlačený zemný plyn (CNG) v celkovej hodnote takmer 13,8 milióna eur s DPH.